Radio Białystok | Wiadomości | Straż Graniczna: w rejonie przygranicznym znaleziono ciała trzech osób

Straż Graniczna: w rejonie przygranicznym znaleziono ciała trzech osób

19.09.2021, 18:03, akt. 20:43

- Dzisiaj, tj.19.09, w rejonie przygranicznym z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura - poinformowała w niedzielę na Twitterze Straż Graniczna.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Wiadomość tę potwierdziła rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.


- W niedzielę w trzech różnych miejscach przygranicznych z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. Wszystko wskazuje na to, że są to najprawdopodobniej nielegalni imigranci, jednak na tym etapie nie będziemy udzielać jakichkolwiek informacji. Czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura - powiedziała rzeczniczka.Prawdopodobnie inny imigrant zmarł w okolicach miejscowości Frącki. Jak podał PAP dyrektor sejneńskiego szpitala Waldemar Kwaterski, sejneńskie pogotowie zostało w sobotę wezwane do trzech obcokrajowców. Dyrektor poinformował, że jedna z osób już nie żyła, zaś dwie kolejne trafiły na szpitalne oddziały ratunkowe do Suwałk i Augustowa. Przyczyną śmierci mogło być wychłodzenie organizmu. Podróżujących z nim dwóch innych mężczyzn, najprawdopodobniej z Iraku, trafiło do szpitali w Suwałkach i Augustowie.

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez PAP, trzej imigranci zostali zauważeni przez mieszkańców, którzy wybrali się na grzyby. Ci poinformowali policję i pogotowie.

Z kolei na bagnach w rozlewisku rzeki Supraśl przy granicy polsko-białoruskiej w niedzielę (19.09) uratowano ośmiu imigrantów, którzy tam utknęli. Cudzoziemcy nie mogli wydostać się z bagna i byli wycieńczeni.Nielegalni imigranci ugrzęźli na bagnach - siedmiu trafiło do szpitalaJak informowała wcześniej ppor. Anna Michalska, w sobotę (18.09) SG odnotowała na granicy polsko-białoruskiej rekordową liczbę prób nielegalnego przekroczenia granicy. - Było ich aż 324. Wszystkim próbom strażnicy graniczni zapobiegli - podkreśliła.

Dodatkowo rzeczniczka wskazała, że ostatniej doby funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby za pomoc w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej. - Był to obywatel Uzbekistanu i obywatel Gruzji - podała.

Od początku września Straż Graniczna odnotowała już ponad 3,8 tysiąca prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kilkanaście obozów wojskowych jest w pobliżu strefy objętej stanem wyjątkowym

7.09.2021, 19:06

Na obszarze prowadzonych działań znajduje się kilkanaście punktów, gdzie stacjonują żołnierze - tak odpowiedział PAP oficer prasowy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej (16PDZ) mjr Marek Nabzdyjak na pytanie o liczbę obozów wojskowych znajdujących się w pobliżu strefy objętej stanem wyjątkowym.


Aby odwiedzić rodzinę w miejscowościach objętych stanem wyjątkowym trzeba ubiegać się o pozwolenie

7.09.2021, 07:18

Osoby, które chcą odwiedzić rodzinę w miejscowościach objętych stanem wyjątkowym muszą ubiegać się o pozwolenie. Takie są zapisy rozporządzenia - informuje rzeczniczka Straży Granicznej podporucznik Anna Michalska.


Służby białoruskie dostarczają prąd grupie imigrantów koczujących w Usnarzu Górnym

5.09.2021, 10:53

Na terenie Białorusi na wysokości miejscowości Usnarz Górny wciąż koczuje grupa ok. 24-30 osób - podała w niedzielę (5.09) Straż Graniczna, dodając, że służby białoruskie dostarczają im na bieżąco towary.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

madredus, stock.adobe.com
TYKOCIN
21.10.2021, 11:06, akt. 22.10.2021, 07:56

Tykocin Pomnikiem Historiiźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok