Radio Białystok | Wiadomości | W podlaskich szpitalach są nowe miejsca dla pacjentów z COVID-19, działa też izolatorium

W podlaskich szpitalach są nowe miejsca dla pacjentów z COVID-19, działa też izolatorium

autor: Renata Reda

22.10.2021, 16:55, akt. 17:10

W Podlaskiem jest coraz więcej osób zakażonych koronawirusem. Teraz notuje się 2,5 razy więcej nowych zakażeń w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego. W związku z rosnącą falą zachorowań w regionie powstają nowe miejsca dla pacjentów z COVID-19.

Szpital tymczasowy w hali sportowej UMB przy ul. Wołodyjowskiego, fot. Sylwia Krassowska
Szpital tymczasowy w hali sportowej UMB przy ul. Wołodyjowskiego, fot. Sylwia Krassowska

Ostatniej doby w naszym regionie wykryto 580 nowych przypadków, to trzeci wynik w kraju. Rok temu w województwie było najmniej zakażeń w kraju.

W związku z pogarszająca się sytuacją epidemiczną od piątku (22.10) jest o 115 miejsc więcej dla zakażonych koronawirusem w podlaskich szpitalach. Uruchomiono już drugi szpital tymczasowy przy Wołodyjowskiego w Białymstoku. Dodatkowe łóżka dla zakażonych przeznaczono w szpitalach w Mońkach, Suwałkach i Hajnówce.


Szpital tymczasowy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku znów przyjmuje pacjentów


Teraz w szpitalach w regionie jest ok. 900 tzw. łóżek covidowych, z czego ponad 500 jest zajętych.

W Wasilkowie uruchomiono izolatorium

- Z uwagi na rozwijającą się sytuację epidemiczną i odnotowywany znaczny wzrost zachorowań na COVID-19, a także presję migracyjną na polsko-białoruskiej granicy i przypadki zachorowań również wśród migrantów, którzy dostali się do Polski, wojewoda podlaski zdecydował o wznowieniu funkcjonowania izolatorium w Wasilkowie prowadzonego przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku. W izolatorium świadczona jest pomoc medyczna osobom chorym na COVID-19, o łagodnym przebiegu choroby oraz osobom z podejrzeniem zachorowania, którym zalecono przebywanie w izolacji poza szpitalem, a które nie mogą poddać się jej w miejscu zamieszkania. Izolatorium oferuje 42 pokoje - mówi Kamila Ausztol z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Województwo podlaskie wciąż utrzymuje się w trójce regionów (z województwami: mazowieckim i lubelskim), w których w ostatnich tygodniach potwierdzanych jest najwięcej zakażeń koronawirusem.

Jednocześnie Podlaskie jest jednym z regionów, w których zaszczepiło się najmniej osób - niespełna 42 proc. W pełni zaszczepionych jest ok. 506 000 mieszkańców.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok