Radio Białystok | Wiadomości | Policjanci apelują o zabezpieczanie domów i mieszkań przed świątecznymi wyjazdami

Policjanci apelują o zabezpieczanie domów i mieszkań przed świątecznymi wyjazdami

autor: Grzegorz Pilat

29.10.2021, 15:17, akt. 16:30

Rozpoczyna się długi weekend, w trakcie którego wiele osób wyjedzie odwiedzić groby bliskich. Dlatego funkcjonariusze ostrzegają przed złodziejami, którzy mogą wykorzystać nieobecność właścicieli.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Asp. Katarzyna Molska-Zarzecka z białostockiej policji tłumaczy, że przed wyjazdem trzeba przede wszystkim pamiętać o dobrym zabezpieczeniu mieszkania.


Pamiętajmy żeby sprawdzić czy mamy zamknięte okna, drzwi, bramy garażowe czy furtki. Jeżeli mamy założone alarmy to pamiętajmy, by je aktywować. Nie zostawiajmy tzw. rozszczelnionych okien, bo one są bardzo łatwe do pokonania dla przestępców - zaznacza.


Policjantka dodaje też, że o wyjeździe warto też poinformować zaufanego sąsiada, który zwróci uwagę na dom czy mieszkanie.


To musimy być osoba zaufana, której nie boimy się zostawić kluczy do mieszkania. Taka życzliwa osoba może udać się do mieszkania, sprawdzić czy wszystko jest w nim w porządku. Może także zapalić światło na kilka godzin, by sprawić wrażenie, że ktoś jest cały czas w środku - przypomina asp. Katarzyna Molska-Zarzecka.


Policjanci zaznaczają, że nie powinno się trzymać oszczędności i biżuterii w domu. Jeśli już dojdzie do włamania, to należy przede wszystkim od razu poinformować policję i nie wchodzić do środka.

| red: mark

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Znicze i chryzantemy droższe niż w zeszłym roku

29.10.2021, 15:07

Kilka dni przed uroczystościami Wszystkich Świętych mieszkańcy regionu odwiedzają cmentarze i sprzątają groby bliskich. Wielu z nich już teraz zapala znicze i kupuje kwiaty. Jednak w tym roku zapłacimy za nie więcej.


Przy cmentarzach zmiany w organizacji ruchu [mapy]

30.10.2021, 09:44

Ruch jednokierunkowy na wielu ulicach, a na niektórych zakaz zatrzymywania się. W najbliższych dniach przy białostockich cmentarzach obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!źródło: pexels.com
Z POLICJI
16.07.2024, 14:09, akt. 17.07.2024, 05:45

Kolejny oszukany na "inwestycję w kryptowaluty"

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok