Radio Białystok | Wiadomości | Kolejny atak na funkcjonariuszy w okolicach granicy polsko-białoruskiej

Kolejny atak na funkcjonariuszy w okolicach granicy polsko-białoruskiej

autor: Wojciech Szubzda

2.11.2021, 08:41, akt. 11:49

Kolejny atak na funkcjonariuszy w okolicach polsko-białoruskiej granicy. W stronę polskich służb poleciały kamienie i konary drzew. Uszkodzony jest m.in. samochód straży granicznej.

źródło: Podlaska Policja
źródło: Podlaska Policja

Takich ataków w weekend było kilka. Duża grupa osób zaatakowała żołnierzy, strażników granicznych i policjantów m.in. koło miejscowości Bobrówka w powiecie hajnowskim - mówi major Katarzyna Zdanowicz z podlaskiego oddziału straży granicznej.


W miniony weekend mieliśmy kilka takich zdarzeń. Takie najbardziej niebezpieczne, gdzie była duża liczba osób, które chciały nielegalnie przekroczyć granicę było w okolicach miejscowości Bobrówka. Tam cudzoziemcy rzucali kamieniami, kawałkami drewna w pojazdy służbowe, a także funkcjonariuszy straży granicznej, policji i żołnierzy. Osoby, które atakowały zostały po jakimś czasie zawrócone w głąb Białorusi przez służby białoruskie - mówi major Katarzyna Zdanowicz.


Na miejsce przyjechało kilkudziesięciu policjantów i strażników granicznych. Podczas ataku zakłócano policyjną łączność radiową i telefoniczną.Major Katarzyna Zdanowicz dodaje, że coraz częściej duże grupy imigrantów próbują siłowo forsować ogrodzenie graniczne. Wskazuje, że te osoby są inspirowane przez białoruskie służby, które najczęściej są obok takich osób i zachęcają ich do ataków.

Do podobnego incydentu doszło dwa tygodnie temu w okolicach Usnarza Górnego. Na zabezpieczenia graniczne rzucano drewniane kłody, a w stronę polskich funkcjonariuszy kamienie. Niespełna tydzień później po kolejnym podobnym ataku do szpitala trafiło dwóch rannych żołnierzy.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 29 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 17 tys. w październiku.


| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Metropolita białostocki w specjalnym przesłaniu dziękuje funkcjonariuszom pracującym na granicy z Białorusią

1.11.2021, 09:42

Metropolita białostocki abp Józef Guzdek dziękuje żołnierzom i funkcjonariuszom strzegącym granicy z Białorusią za profesjonalizm, każdy przejaw współczucia i gest pomocy okazywany migrantom.


Minionej doby 470 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

1.11.2021, 09:09

W niedzielę (31.10) zanotowano 470 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej – poinformowała straż graniczna.


Prokuratura zaskarżyła postanowienie sądu ws. odmowy aresztu "kuriera" z Syrii

1.11.2021, 08:05

Prokuratura Rejonowa w Hajnówce zaskarżyła postanowienie miejscowego sądu, który nie uwzględnił jej wniosku i nie zastosował aresztu wobec Syryjczyka podejrzanego nie tylko o pomoc w transporcie nielegalnych imigrantów, ale też o czynną napaść na policjanta - powiedział szef hajnowskiej prokuratury rejonowej Jan Andrejczuk.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok