Radio Białystok | Wiadomości | Atak migrantów na polskie służby na przejściu w Kuźnicy [wideo]

Atak migrantów na polskie służby na przejściu w Kuźnicy [wideo]

autor: Monika Kalicka

16.11.2021, 10:31, akt. 17.11.2021, 07:28

Agresywni migranci przez ponad 2 godziny rzucali kamieniami w stronę polskich żołnierzy i funkcjonariuszy na przejściu w Kuźnicy. Polskie służby odparły atak.

źródło: Podlaska Policja
źródło: Podlaska Policja

Migranci przy granicy w Kuźnicy spacyfikowani

Agresywni migranci atakujący we wtorek polskie służby na przejściu granicznym w Kuźnicy zostali spacyfikowani - powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Ciarka.


Dodał, że atakujący byli wyposażeni przez służby białoruskie w granaty hukowe i z gazem, rzucali w kierunku polskiej policji kamieniami; a cała akcja była sterowana przez służby białoruskie z użyciem drona. "Służby białoruskie nie reagują na działania migrantów" - dodał Ciarka.

Jak relacjonował wcześniej rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, w stronę polskich policjantów rzucane były m.in. kamienie. Policja używała armatek wodnych m.in wobec agresywnych osób na platformie przejścia po stronie białoruskiej.

Podlaska policja opublikowała też wcześniej zdjęcia pokazujące z góry sytuację wokół przejścia granicznego. Widać było na nich m.in. kilka armatek wodnych stojących zarówno przed platformą na przejściu Kuźnica-Bruzgi, jak i jeżdżących po pasie drogi granicznej obok przejścia. Imigranci wycofali się za wiaty na pasach odpraw paszportowo-celnych, część zgromadzona jest pod tymi wiatami. Co najmniej kilkadziesiąt osób jest też obok platformy.
Jeden z policjantów poważnie ranny

- W wyniku ataku osób inspirowanych przez stronę białoruską jeden z policjantów został dość poważnie ranny. Udzielana jest mu pomoc - informuje policja na Twitterze. Jak podaje w komunikacie, prawdopodobnie doszło do pęknięcia kości czaszki po uderzeniu przedmiotem.

Atak na polskich funkcjonariuszy

- Dzisiejszy atak przebiega pod ścisłą kontrolą funkcjonariuszy białoruskich służb - informował MON. Na nagraniach widać, jak osoby w cywilnych ubraniach znajdujące się za zasiekami po białoruskiej stronie rzucają kamieniami w stronę polskich służb, a w tle przypatrują się temu umundurowane osoby. 


Agresywni migranci krzyczeli: "Poland, Poland", "I have children", "I want go to Poland!". 


| red: mak, mag, zmj, bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok