Radio Białystok | Wiadomości | Dwie kolejne próby siłowego przekroczenia granicy powstrzymane przez straż graniczną [wideo]

Dwie kolejne próby siłowego przekroczenia granicy powstrzymane przez straż graniczną [wideo]

17.11.2021, 08:20, akt. 12:48

We wtorek (16.11) odnotowano 161 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski - poinformowała straż graniczna.

źródło: Twitter Straż Graniczna
źródło: Twitter Straż Graniczna

Jak przekazała na Twitterze Straż Graniczna, we wtorek odnotowano 161 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Wobec 34 cudzoziemców funkcjonariusze SG wydali postanowienia o obowiązku opuszczenia terytorium RP."W godzinach wieczornych odnotowano również dwie siłowe próby przekroczenia granicy" – podano na Twitterze.

Jak przekazała rzecznik SG ppor. Anna Michalska, do jednej z prób forsowania granicy doszło we wtorek (16.11) ok. godz. 23 w Dubiczach Cerkiewnych.


Była to grupa około 100 osób, z czego 50 z nich bardziej agresywnie próbowało forsować granicę – powiedziała Anna Michalska.


Do drugiej próby doszło we wtorek ok. godz. 18:00 na odcinku granicy polsko-białoruskiej ochranianym przez placówkę SG w Czeremsze. Jak powiedziała rzeczniczka, agresywna grupa ok. 50 osób próbowała siłowo przedostać się do Polski. 


"Strona białoruska kierowała w naszą stronę oślepiające światło z użyciem lasera koloru zielonego" – powiedziała rzecznik SG. Na Twitterze dodano, że cudzoziemcy rzucali kamieniami w stronę polskich służb.


Obu próbom zapobiegliśmy. Nikt nie przedostał się w głąb Polski – dodała ppor. Michalska.


Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 33 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego 5,5 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.


źródło: PAP | red: bs, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok