Radio Białystok | Wiadomości | Policja: Opustoszałe obozowiska pod Kuźnicą następstwem zdecydowanej postawy polskich służb

Policja: Opustoszałe obozowiska pod Kuźnicą następstwem zdecydowanej postawy polskich służb

19.11.2021, 11:27, akt. 11:31

Podlaska policja udostępniła na Twitterze nagranie z opustoszałego obozowiska pod Kuźnicą przy granicy polsko-białoruskiej. Jak podała policja, to następstwo zdecydowanej postawy polskich służb.

Źródło: Polska Policja / Twitter
Źródło: Polska Policja / Twitter

Na nagraniu udostępnionym w piątek (19.11) przez podlaską policję widać zdjęcia z góry opustoszałego miejsca wzdłuż granicy w rejonie przejścia granicznego Kuźnica-Bruzgi. Nie przebywają tam żadni ludzie, nie palą się ogniska. Widać stosy drewna, pozostałości po szałasach. Po białoruskiej stronie idą dwie umundurowane osoby. Również po polskiej stronie widać funkcjonariuszy i samochód służb mundurowych patrolujący teren w rejonie ogrodzenia.


Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 34 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 6 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na terenie Podlasia. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu oraz kamery dzienne i nocne. Na terenie Lubelszczyzny naturalną zaporą jest rzeka Bug.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Minionej doby doszło do dwóch większych prób forsowania granicy polsko-białoruskiej

19.11.2021, 09:29

Minionej doby doszło do dwóch większych prób siłowego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Osoby rzucały w kierunku polskich służb kamieniami, gałęziami, użyto też lasera i gazu łzawiącego. Czterech żołnierzy uderzono kamieniami. Mundurowym udzielono pomocy medycznej – powiedziała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.


SG: Ostatniej doby odnotowano 255 prób nielegalnego przekroczenia granicy

19.11.2021, 08:45

Ostatniej doby odnotowano 255 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski - poinformowała w piątek (19.11) Straż Graniczna. Wobec 45 cudzoziemców wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium RP.


Blisko 800 ciężarówek oczekuje na wyjazd z Polski przez przejście w Bobrownikach

19.11.2021, 08:16

Zwiększyła się liczba ciężarówek, które oczekują na wyjazd z Polski na przejściu w Bobrownikach. W kolejce stoi blisko 800 pojazdów, a jeszcze w czwartek (19.11) wieczorem było ich 650. Szacowany czas oczekiwania na odprawę to 26 godzin.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa

Niebieski Mikrofon 2023


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok