Radio Białystok | Wiadomości | Policja: Opustoszałe obozowiska pod Kuźnicą następstwem zdecydowanej postawy polskich służb

Policja: Opustoszałe obozowiska pod Kuźnicą następstwem zdecydowanej postawy polskich służb

19.11.2021, 11:27, akt. 11:31

Podlaska policja udostępniła na Twitterze nagranie z opustoszałego obozowiska pod Kuźnicą przy granicy polsko-białoruskiej. Jak podała policja, to następstwo zdecydowanej postawy polskich służb.

Źródło: Polska Policja / Twitter
Źródło: Polska Policja / Twitter

Na nagraniu udostępnionym w piątek (19.11) przez podlaską policję widać zdjęcia z góry opustoszałego miejsca wzdłuż granicy w rejonie przejścia granicznego Kuźnica-Bruzgi. Nie przebywają tam żadni ludzie, nie palą się ogniska. Widać stosy drewna, pozostałości po szałasach. Po białoruskiej stronie idą dwie umundurowane osoby. Również po polskiej stronie widać funkcjonariuszy i samochód służb mundurowych patrolujący teren w rejonie ogrodzenia.


Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 34 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 6 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na terenie Podlasia. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu oraz kamery dzienne i nocne. Na terenie Lubelszczyzny naturalną zaporą jest rzeka Bug.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Minionej doby doszło do dwóch większych prób forsowania granicy polsko-białoruskiej

19.11.2021, 09:29

Minionej doby doszło do dwóch większych prób siłowego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Osoby rzucały w kierunku polskich służb kamieniami, gałęziami, użyto też lasera i gazu łzawiącego. Czterech żołnierzy uderzono kamieniami. Mundurowym udzielono pomocy medycznej – powiedziała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.


SG: Ostatniej doby odnotowano 255 prób nielegalnego przekroczenia granicy

19.11.2021, 08:45

Ostatniej doby odnotowano 255 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski - poinformowała w piątek (19.11) Straż Graniczna. Wobec 45 cudzoziemców wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium RP.


Blisko 800 ciężarówek oczekuje na wyjazd z Polski przez przejście w Bobrownikach

19.11.2021, 08:16

Zwiększyła się liczba ciężarówek, które oczekują na wyjazd z Polski na przejściu w Bobrownikach. W kolejce stoi blisko 800 pojazdów, a jeszcze w czwartek (19.11) wieczorem było ich 650. Szacowany czas oczekiwania na odprawę to 26 godzin.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
NIETEATR Zrobie co zechce

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok