Radio Białystok | Wiadomości | Kobieta wyrzuciła 150 tys. zł przez okno - dała się oszukać "na policjanta"

Kobieta wyrzuciła 150 tys. zł przez okno - dała się oszukać "na policjanta"

26.11.2021, 17:43, akt. 18:20

Ponad 150 tys. zł straciła mieszkanka Bielska Podlaskiego, która uwierzyła w historię o policyjnej akcji i przez okno wyrzuciła oszustowi taką kwotę w gotówce przekonana, że pieniądze trafią do bezpiecznego sejfu.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com


Mężczyzna, który zadzwonił do kobiety na numer stacjonarny, podał się za funkcjonariusza. Mówił, że policjanci zatrzymali złodziei, przy których znaleźli podrobione dowody osobiste na jej nazwisko oraz na dane jej nieżyjącego już męża. Rozmówca przekonał też seniorkę, że ktoś będzie próbował ukraść pieniądze z jej konta. 

Wtedy kobieta wyjawiła, że dużą część oszczędności przechowuje w domu, i uwierzyła w zapewnienie, że pieniądze bezpieczne będą tylko w policyjnym sejfie. Oddała je rzekomym funkcjonariuszom, wyrzucając przez okno torbę z gotówką. W środku było ponad 150 tys. zł.

Oszuści namówili ją też do wypłacenia następnego dnia pozostałych oszczędności z banku. Miała tam pójść z mężczyzną, z którym rozmawiała przez telefon. Kiedy się spóźniał, zaniepokojona zadzwoniła do bielskiej komendy policji. Wówczas dowiedziała się, że cała historia, to oszustwo.

Kolejny raz podlascy policjanci apelują o ostrożność przy podejmowaniu finansowych decyzji przez telefon. Proszą, aby w razie telefonicznej prośby o pieniądze rozłączyć się i samodzielnie zweryfikować tę informację.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Uwierzyli, że syn miał wypadek - małżeństwo z Grajewa straciło oszczędności życia

24.11.2021, 16:03

Starsze małżeństwo z Grajewa straciło oszczędności życia po tym, jak dali się oszukać mężczyźnie podającemu się przez telefon za policjanta.


Dwie seniorki przekazały oszustom ponad ćwierć miliona złotych

18.11.2021, 18:32

W sumie 260 tys. zł straciły dwie mieszkanki Podlaskiego, które uwierzyły oszustom, że ich bliscy spowodowali wypadki i za pieniądze można sprawy załatwić polubownie. Nie weryfikowały tych informacji, gotówkę przekazały osobom, które po nią przyszły.


Mieszkanka Sokółki straciła ponad 20 tys. zł - podała internetowym oszustom m.in. hasło do konta bankowego

21.10.2021, 15:05

Nie pomagają policyjne apele i ostrzeżenia. Ponad 20 tys. złotych straciła mieszkanka Sokółki, która podała internetowym oszustom m.in. hasło do swojego konta bankowego. Wcześniej 31-latka chciała przez popularny portal aukcyjny sprzedać meble.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATRfot. Marta Sołtys
AUGUSTÓW
10.08.2022, 12:55, akt. 13:10

W Augustowie powstał kolejny mural

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok