Radio Białystok | Wiadomości | Białostoccy radni przyznali 25 tys. zł z budżetu miasta na zakup specjalnych okularów dla Straży Granicznej

Białostoccy radni przyznali 25 tys. zł z budżetu miasta na zakup specjalnych okularów dla Straży Granicznej

autor: Edyta Wołosik

29.11.2021, 11:39, akt. 13:21

To wsparcie dla funkcjonariuszy Straży Granicznej strzegących polsko-białoruskiej granicy. 25 tysięcy złotych przekazali w poniedziałek (29.11) białostoccy radni z budżetu miasta na zakup 56 sztuk okularów chroniących przed działaniem światła laserowego.

pieniądze - fot. Monika Kalicka
pieniądze - fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Białostoccy radni przyznali 25 tys. zł z budżetu miasta na zakup specjalnych okularów dla Straży Granicznej - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Radni Prawa i Sprawiedliwości wstrzymali się od głosu, bo ich zdaniem kwota powinna być zdecydowanie wyższa. 

Jak mówiła radna Prawa i Sprawiedliwości Agnieszka Rzeszewska: "cieszymy się, że w końcu jest jakaś inicjatywa, która pokazuje, ze stoimy murem za polskim mundurem", ale dodawała, tak, jak i przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta Henryk Dębowski, że potrzeby są większe: "dlatego składamy poprawkę, by było to 200 tysięcy złotych".  

Poprawki - z powodów formalnych - nie głosowano. A jak podkreślała skarbnik Białegostoku Stanisława Kozłowska: "te proponowane 25 tysięcy złotych to jest odpowiedź na konkretny wniosek i do niego się przychylamy". Prezydent Białegostoku - Tadeusz Truskolaski zapewniał jednak, że możliwe będzie przekazanie kolejnej kwoty, jeśli taka prośba ze strony Straży Granicznej się pojawi: "mamy jeszcze sesję 20 grudnia, więc będzie można to zrobić" - mówił.  

A na razie ta kwota to 25 tysięcy złotych. 

Jeszcze dziś radni Białegostoku mają głosować nad stanowiskiem wspierającym służby mundurowe strzegące polsko - białoruskiej granicy. 

To jednak jeden z ostatnich punktów dzisiejszych obrad. 

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Klub PiS apeluje do białostockich radnych o przyjęcie stanowiska wspierającego służby mundurowe strzegące granicy

28.11.2021, 11:21

To stanowisko wspierające służby mundurowe strzegące polsko-białoruskiej granicy. O jego przyjęcie do wszystkich radnych zaapelował w niedzielę (28.11) klub Prawa i Sprawiedliwości. Podczas jutrzejszej (29.11) sesji miejskiej nie będzie to jedyny temat związany z sytuacją na polsko-białoruskiej granicy.


Suwalscy radni stoją „murem za polskim mundurem”

25.11.2021, 10:32

Na wczorajszej sesji nie tylko wyrazili swoją solidarność z formacjami broniącymi wschodniej granicy, ale też wprowadzili darmowe przejazdy dla jadących na służbę żołnierzy obrony terytorialnej.


Radni PiS przedstawili 30 propozycji do projektu przyszłorocznego budżetu Białegostoku

22.11.2021, 14:33

Budowa sieci wodociągowej na kilku ulicach na osiedlach: Wygoda, Zawady i Dojlidy, utworzenie aktywnych przejść dla pieszych, ścieżek rowerowych i parkingów. To kilka z 30 propozycji, których wpisania do projektu przyszłorocznego budżetu Białegostoku chcą radni Prawa i Sprawiedliwości.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
SILVA KULAKOWSKI OiFP

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok