Radio Białystok | Wiadomości | Klub PiS apeluje do białostockich radnych o przyjęcie stanowiska wspierającego służby mundurowe strzegące granicy

Klub PiS apeluje do białostockich radnych o przyjęcie stanowiska wspierającego służby mundurowe strzegące granicy

autor: Edyta Wołosik

28.11.2021, 11:21, akt. 11:32

To stanowisko wspierające służby mundurowe strzegące polsko-białoruskiej granicy. O jego przyjęcie do wszystkich radnych zaapelował w niedzielę (28.11) klub Prawa i Sprawiedliwości. Podczas jutrzejszej (29.11) sesji miejskiej nie będzie to jedyny temat związany z sytuacją na polsko-białoruskiej granicy.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik


"To jest inicjatywa ponad podziałami, skupiamy się na tym co jest teraz najważniejsze, czyli na wsparciu tych, którzy bronią granicy i wszystkie spory polityczne powinny zejść w tym momencie na dalszy plan" - mówi radny Paweł Myszkowski.

Projektu stanowiska nie ma w porządku obrad.

"Dlatego liczymy, że nie tylko radni Prawa i Sprawiedliwości zagłosują za jego wprowadzeniem" - mówi radna Agnieszka Rzeszewska i dodaje, że służby mundurowe potrzebują takiego wsparcia: "liczymy na to, że pozostali radni również do tego się przyłączą, bo chcielibyśmy, by za naszym pośrednictwem białostoczanie mogli wesprzeć tych, którzy tak ciężko pracują na granicy i strzegą naszego bezpieczeństwa".

Podczas jutrzejszej (29.11) sesji nie będzie to jedyny temat związany z sytuacją na polsko - białoruskiej granicy.

W związku z prośbą podlaskiego komendanta Straży Granicznej, prezydent Białegostoku będzie wnioskował do radnych, by zgodzili się przeznaczyć 25 tysięcy złotych na zakup 56 sztuk okularów balistycznych chroniących przed działaniem światła laserowego.

Radni Prawa i Sprawiedliwości poinformowali dziś, że złożą poprawkę, by było to przynajmniej 250 tysięcy złotych.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Suwalscy radni stoją „murem za polskim mundurem”

25.11.2021, 10:32

Na wczorajszej sesji nie tylko wyrazili swoją solidarność z formacjami broniącymi wschodniej granicy, ale też wprowadzili darmowe przejazdy dla jadących na służbę żołnierzy obrony terytorialnej.


Radni PiS przedstawili 30 propozycji do projektu przyszłorocznego budżetu Białegostoku

22.11.2021, 14:33

Budowa sieci wodociągowej na kilku ulicach na osiedlach: Wygoda, Zawady i Dojlidy, utworzenie aktywnych przejść dla pieszych, ścieżek rowerowych i parkingów. To kilka z 30 propozycji, których wpisania do projektu przyszłorocznego budżetu Białegostoku chcą radni Prawa i Sprawiedliwości.


Wiec poparcia dla działań Straży Granicznej i wojska na granicy z Białorusią

7.11.2021, 17:42

Przed siedzibą Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku odbyła się w niedzielę (07.11) manifestacja poparcia dla działań pograniczników i innych służb mundurowych, zabezpieczających granicę z Białorusią w związku z kryzysem migracyjnym.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATRfot. Marta Sołtys
AUGUSTÓW
10.08.2022, 12:55, akt. 13:10

W Augustowie powstał kolejny mural

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok