Radio Białystok | Wiadomości | Pijana matka doprowadziła do zderzenia z ciężarówką

Pijana matka doprowadziła do zderzenia z ciężarówką

autor: Grzegorz Pilat

7.12.2021, 15:31, akt. 15:39

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miała kobieta, która wiozła samochodem swoją rodzinę - w tym 12-letnią córkę. Kierująca Hyundaiem mieszkanka powiatu siemiatyckiego spowodowała też kolizję.

Fotolia.com
Fotolia.com

Jak mówi asp. sztab. Marcin Gawryluk z zespołu prasowego podlaskiej policji, do zdarzenia doszło na oblodzonej drodze krajowej nr 19 między Bielskiem Podlaskim a Siemiatyczami.


Bielscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu osobówki i pojazdu ciężarowego. Ze zgłoszenia wynikało, że kierująca hyundaiem kobieta nie zachowała ostrożności na śliskiej drodze i uderzyła w tył ciężarówki. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,3 promila alkoholu w jej organizmie. W takim stanie kobieta wiozła swoją rodzinę, w tym 12-letnią córkę - dodaje.


Kobieta straciła prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat więzienia. Ponadto odpowie za spowodowanie kolizji.

Podlascy policjanci apelują o to, by nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu, ale przypominają też, że od kilku dni na drogach kierowcom towarzyszą zimowe warunki.


Apelujemy do kierowców o rozsądek. Opady śniegu i niska temperatura powodują, że nawierzchnia dróg jest śliska. Takie warunki wymagają od kierowców większej koncentracji i ostrożności. Droga hamowania jest zdecydowanie dłuższa, zmniejsza się widoczność. Wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu jest wyjątkowo nieodpowiedzialnym zachowaniem w tak trudnych warunkach drogowych - dodaje asp. sztab. Marcin Gawryluk.


Ostatniej doby podlascy policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców.

| red: mm

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok