Radio Białystok | Wiadomości | SG: Ostatniej doby zanotowano 80 prób nielegalnego przekroczenia granicy

SG: Ostatniej doby zanotowano 80 prób nielegalnego przekroczenia granicy

9.12.2021, 08:31, akt. 10:30

Ostatniej doby zanotowano 80 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski - poinformowała w czwartek (09.12) Straż Graniczna. Odnotowano dwie próby siłowego przekroczenia granicy.

Fot. Wojciech Szubzda
Fot. Wojciech Szubzda

W pobliżu Czeremchy i Dubicz Cerkiewnych duże grupy migrantów forsowały granicę - relacja Wojciecha Szubzdy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


"Wczoraj tj. 08.12 na granicy odnotowano 80 prób jej nielegalnego przekroczenia. Wobec 23 osób #funkcjonariuszeSG wydali postanowienia o opuszczeniu terytorium RP" - podała na Twitterze Straż Graniczna.Straż Graniczna poinformowała też o dwóch siłowych próbach przekroczenia granicy polsko-białoruskiej - w okolicach Dubicz Cerkiewnych i Czeremchy.

"Około godziny 20 w środę (08.12) na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Dubiczach Cerkiewnych, około 50-osobowa grupa próbowała siło przejść przez granicę. Została ustawiona kładka na zaporze, która miała pomóc w pokonaniu zapory. Grupie migrantów nie udało się sforsować granicy" - przekazała PAP rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska.

Natomiast około północy 75-osobowa grupa migrantów próbowała siłowo przekroczyć granicę polsko-białoruską w okolicach Czeremchy. Tam również zostały ustawione kładki na zaporze. Białoruskie służby rzucały kamieniami w stronę polskich funkcjonariuszy. Grupie udało się przejść przez zaporę. Wszyscy zostali zatrzymani i doprowadzeni do linii granicy - podała por. Michalska.Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie było 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys. i 3,5 tys. w sierpniu.

| red: mm

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zatrzymano kolejnych tzw. kurierów - funkcjonariusze SG oddali strzały ostrzegawcze

9.12.2021, 07:34

Obywatela Ukrainy i Syrii, którzy próbowali przewieźć osoby nielegalnie przebywające, zatrzymali funkcjonariusze policji i Straży Granicznej. W ich samochodach było 14 cudzoziemców.


Migranci próbowali siłowo przekroczyć granicę w okolicach Czeremchy

8.12.2021, 08:23

Na odcinku ochranianym przez placówkę w Czeremsze grupa 35 osób - głównie ob. Iraku, forsowała granicę. Wszyscy zostali zatrzymani - przekazała w środę (8.12) Straż Graniczna.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok