Radio Białystok | Wiadomości | Powiat białostocki przekazał służbom chroniącym granicę sprzęt za prawie 150 tys. zł [zdjęcia, wideo]

Powiat białostocki przekazał służbom chroniącym granicę sprzęt za prawie 150 tys. zł [zdjęcia, wideo]

30.12.2021, 13:41, akt. 19:24

Sprzęt o łącznej wartości 149 tys. zł przekazał w czwartek (30.12) w Białymstoku służbom pracującym przy ochronie granicy polsko-białoruskiej powiat białostocki. To np. specjalistyczne latarki, hełmy, nagrzewnice czy namioty.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Powiat białostocki przekazał służbom chroniącym granicę sprzęt za prawie 150 tys. zł - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Nowy sprzęt od starostwa

Starosta białostocki Jan Perkowski przypomniał, że zarząd powiatu i rada powiatu zdecydowały wcześniej o przyznaniu pieniędzy na zakup sprzętu na rzecz służb, bo chciały wesprzeć ich pracę przy ochronie granicy państwowej.


- Mamy nadzieję, że ten sprzęt posłuży im, że ta praca stanie się lżejsza i bardziej bezpieczna - mówił starosta. 


Dodał, że radni chcą wspierać służby, bo ich praca jest dla nich ważna.Wicestarosta Roman Czepe dodał, że udzielona pomoc w zakupie sprzętu to symbol wdzięczności wobec wszystkich służb chroniących granicę.


To jest dla nas wyraz szacunku i wdzięczności właśnie wszystkim funkcjonariuszom - mówił do obecnych przedstawicieli policji, Straży Granicznej, straży  pożarnej, WOT.


Dziękował za zabezpieczanie granic, państwa, obronę mienia.


Policja dostała m.in. sprzęt oświetleniowy

Komendant miejski policji w Białymstoku insp. Maciej Wesołowski poinformował, że za 40 tys. zł przeznaczone przez powiat dla policji kupiono głównie potrzebny sprzęt oświetleniowy, łącznościowy, oraz urządzenia do badania trzeźwości. Wyjaśnił, że akurat takie potrzeby to efekt dotychczasowych doświadczeń.


Strażacy mają sprzęt ratowniczy do działań na wodzie

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku st. brygadier Paweł Ostrowski dziękował za zaufanie i zrozumienie służby pełnionej przez strażaków zarówno przez samorząd, jak i przez mieszkańców. Strażacy dostali sprzęt do ochrony osobistej, sprzęt ratowniczy do działania na wodzie i lodzie.

Dodał, że kilka razy strażacy podejmowali działania przy granicy na trudnym terenie bagiennym z wykorzystaniem specjalistycznych sani ratowniczych. Strażacy używali także urządzeń do dezynfekcji.


Nowy sprzęt ma też WOT i SG

Dowódca 1. PBOT płk Sławomir Kocanowski podkreślił, że kupiony sprzęt wzmocni działanie żołnierzy WOT, którzy wspierają SG i wojska operacyjne, poprawi im komfort pracy. PBOT dostanie np. namioty i nagrzewnice.

SG dostała różne specjalistyczne latarki, pałki teleskopowe - powiedział zastępca komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej płk Stanisław Supiński. Dodał, że są one potrzebne w związku z "agresywnymi działaniami migrantów" na granicy.

źródło: PAP | red: wsz, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rzeczniczka SG: białoruscy żołnierze uszkodzili concertinę

30.12.2021, 10:05

W rejonie Czeremchy żołnierze białoruscy minionej doby uszkodzili concertinę. Wieczorem, na tym samym odcinku oślepiali polskich funkcjonariuszy laserami - powiedziała rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.


Bez kolejki na przejściu w Bobrownikach - odprawy na bieżąco

30.12.2021, 08:59

Po raz pierwszy od tygodni na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach w czwartek (30.12) rano nie ma kolejki, odprawy prowadzone są na bieżąco - podała Krajowa Administracja Skarbowa. W środę (29.12) wieczorem trzeba było czekać trzy godziny.


W Zalesianach policjanci zatrzymali "kuriera" przewożącego migrantów

30.12.2021, 06:42

To kolejny zatrzymany kierowca w województwie podlaskim, który próbował przewieźć osoby nielegalnie przebywające w Polsce. Tzw. "kuriera" przewożącego migrantów zatrzymali funkcjonariusze w Zalesianach.


Po raz pierwszy od początku kryzysu nie było prób nielegalnego przekroczenia granicy

29.12.2021, 09:17

Na granicy polsko-białoruskiej jest niespokojnie, choć ostatniej doby nie odnotowaliśmy prób nielegalnego przekroczenia - powiedziała w środę (29.12) rzeczniczka Straży Granicznej porucznik Anna Michalska.


Emil Cz. poszukiwany listem gończym

27.12.2021, 14:39

Wojskowy Sąd Garnizonowy w Olsztynie na wniosek białostockiej prokuratury zgodził się na tymczasowe aresztowanie 25-letniego Emila Cz.


Podlaska straż graniczna dostała ponad 40 kamer termowizyjnych

27.12.2021, 12:32

To sprzęt, który ma ułatwić skuteczną ochronę polsko-białoruskiej granicy. 41 kamer termowizyjnych o wartości ponad 2 mln zł trafiło do podlaskiego oddziału straży granicznej.


Tylko sześć osób próbowało minionej doby przekroczyć polsko-białoruską granicę

27.12.2021, 08:49

Ostatniej doby polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć sześć osób - przekazała w poniedziałek Straż Graniczna. Dodano, że po północy na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Mielniku grupa 36 osób siłowo forsowała granicę.


Wciąż długa kolejka tirów przed granicą - na przejazd trzeba czekać ponad dwie doby

26.12.2021, 09:58

W niedzielę (26.12) kierowcy aut ciężarowych wciąż muszą czekać ponad dwie doby na odprawę na przejściu granicznym z Białorusią w Bobrownikach - wynika z danych służb granicznych.


Blisko 50 osób próbowało nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską

26.12.2021, 08:42

Ostatniej doby polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 47 osób - przekazała w niedzielę (26.12) Straż Graniczna. Dodano, że na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Mielniku grupa 28 osób siłowo forsowała granicę.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WARSZTATY TEATRALNE DLA DOROSŁYCH


fot. Katarzyna Turowicz
REGION
15.08.2022, 14:06, akt. 14:14

Jarmark Kamedulski w Wigrach

Jesus Imaz, 1.08.2021, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
14.08.2022, 20:23, akt. 20:57

Jesus Imaz: Wracamy do gryźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok