Radio Białystok | Wiadomości | Wiatr zerwał konstrukcję paneli fotowoltaicznych z dachu firmy w Białymstoku [zdjęcia, wideo]

Wiatr zerwał konstrukcję paneli fotowoltaicznych z dachu firmy w Białymstoku [zdjęcia, wideo]

autor: Monika Kalicka, Wojciech Szubzda

14.01.2022, 12:16, akt. 15:47

Silny wiatr zerwał konstrukcję instalacji fotowoltaicznej z dachu jednej z firm przy ul. Produkcyjnej w Białymstoku. Instalacja spadła na zaparkowane obok samochody.

fot. Kamil Kalicki
fot. Kamil Kalicki


0:00
0:00
Wiatr zerwał konstrukcję paneli fotowoltaicznych z dachu firmy w Białymstoku - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


0:00
0:00
Wiatr zerwał konstrukcję paneli fotowoltaicznych z dachu firmy w Białymstoku - relacja LIVE Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Auta są zniszczone w różnym stopniu (mają pobite szyby, poniszczone karoserie), widać także np. wybite szyby w oknach zakładu i uszkodzone elementy dachu zakładu.

Na dachu widać też pozostałości metalowej konstrukcji, na której były panele fotowoltaiczne.Uszkodzonych jest kilkanaście pojazdów. Konstrukcja z panelami miała zostać poderwana przez silny wiatr. Strażacy informują, że pracownicy odłączali prąd z instalacji, strażacy to zabezpieczali, także teren przy budynku.Kpt. Dawid Juchimowicz z PSP powiedział na miejscu zdarzenia, że niewykluczone, że niektóre samochody będą się nadawać tylko do kasacji, bo zniszczenia są znaczne. Policjanci poinformowali, że nikomu nic się nie stało.


Oficjalny komunikat firmy GORT


W piątek 14.01.2022 niespotykanie silne podmuchy wiatru spowodowały wiele szkód w całym Białymstoku. Zerwały też instalację fotowoltaiczną znajdującą się na dachu fabryki urządzeń gastronomiczny GORT.

GORT od zawsze przykładał ogromną wagę do tego, by nasza działalność opierała się na odnawialnych źródłach energii, z energii solarnej korzystamy od wielu lat. Niestety, wskutek wichury instalacja spadła na parking uszkadzając auta pracowników. Na szczęście nikt z pracowników firmy GORT, ani żaden z przechodniów nie ucierpiał.

Jesteśmy w kontakcie z firmami ubezpieczeniowymi i zrobimy wszystko by pomóc poszkodowanym. W trosce o naszych pracowników, konstruktorzy firmy GORT już projektują zadaszenie parkingowe, ktore ochroni wszystkie pojazdy parkujace w pobliżu naszej fabryki urządzeń gastronomicznych przed skutkami podobnych ekstremalnych zjawisk pogodowych, jeśli pojawiłyby się w przyszłości. 

Joanna Kozłowska 

Dyrektorka marketingu

źródło: PAP | red: wsz, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Silny wiatr w Podlaskiem - brak prądu w wielu domach i zerwane dachy

14.01.2022, 07:57

Bez prądu jest prawie 33 tys. odbiorców w Podlaskiem. Jak informuje Agnieszka Bajerska ze spółki PGE Dystrybucja, awarie dotyczą głównie mieszkańców z okolic Białegostoku. Problemy w dostawie prądu są też w okolicach Łomży i Bielska Podlaskiego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustówvasia111, Fotolia.com
REGION
6.07.2022, 07:12, akt. 07:46

61-letni mężczyzna utonął w Narwi

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok