Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy Sokółki wypowiedzieli się, jak ich zdaniem powinien wyglądać nowy dworzec PKP

Mieszkańcy Sokółki wypowiedzieli się, jak ich zdaniem powinien wyglądać nowy dworzec PKP

autor: Marcin Gliński

20.01.2022, 10:54, akt. 11:00

Potrzebne są tam bar i sklep z pamiątkami, a sam budynek musi zachować historyczny wygląd i być jednocześnie nowoczesny. Tak powinien wyglądać odnowiony dworzec PKP w Sokółce według mieszkańców miasta, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych w tej sprawie.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński

Budynek dzięki dotacji z Polskiego Ładu niebawem przejdzie gruntowny remont, który ma kosztować blisko 30 mln zł. Mieszkańcy wypełniali ankiety i ich opinie pozwolą nam lepiej zaprojektować teren wokół dworca i sam dworzec - mówi zastępca burmistrza Sokółki Adam Juchnik.


Mieszkańcy w większości proponowali, żeby budynek zachował swój wygląd historyczny, ale żeby miał elementy współczesne. Mieszkańcy zaproponowali też, żeby w budynku były usługi podstawowe, punkty gastronomiczne, sklep z pamiątkami. Chcieli, żeby w otoczeniu dworca znalazły się parkingi, miejsca postoju taksówek i perony dla autobusów - mówi Adam Juchnik.


Remont dworca PKP w Sokółce ma kosztować blisko 30 milionów złotych. W ankiecie mieszkańcy mogli też wypowiedzieć się na temat innych inwestycji, które są potrzebne w gminie. Wśród najważniejszych znalazły się remonty dróg czy modernizacja obiektów sportowych oraz np. budowa pełnosezonowego lodowiska.

W ankiecie dotyczącej przebudowy dworca oraz jakości życia w gminie wzięło udział blisko 600 mieszkańców Sokółki i okolic.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zakończyły się utrudnienia w kursowaniu pociągów na trasie Białystok-Sokółka

6.01.2022, 09:15

Nie ma już utrudnień na trasie kolejowej miedzy Białymstokiem a Sokółką po tym, jak w środę (5.01) cztery wagony pociągu towarowego wypadły z toru.


Mieszkańcy Sokółki mogą wypełniać ankietę ws. przebudowy dworca PKP

27.12.2021, 07:22

Do końca tego roku przedstawiciele Sokółki chcą poznać opinie mieszkańców ws. przebudowy dworca PKP. Inwestycja ma kosztować kosztować około 30 milionów złotych i jest możliwa dzięki dofinansowaniu z funduszu Polski Ład.


PKP PLK organizuje spotkanie online dotyczące budowy północnej kolejowej obwodnicy Białegostoku

19.08.2021, 08:30

Wraca temat budowy północnej kolejowej obwodnicy Białegostoku. Spółka PKP PLK organizuje w czwartek (19.08) wieczorem spotkanie online w tej sprawie.


Dworzec kolejowy w Sokółce straszy wyglądem

26.12.2018, 13:26

Dworzec PKP w Sokółce miał być odnowiony już kilka lat temu, jednak wciąż ma zniszczoną elewację, z której odpada tynk, i pomazane farbą ściany. Wygląd budynku razi nie tylko mieszkańców Sokółki, ale też przyjezdnych.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok