Radio Białystok | Wiadomości | PKP PLK organizuje spotkanie online dotyczące budowy północnej kolejowej obwodnicy Białegostoku

PKP PLK organizuje spotkanie online dotyczące budowy północnej kolejowej obwodnicy Białegostoku

autor: Wojciech Szubzda

19.08.2021, 08:30, akt. 08:41

Wraca temat budowy północnej kolejowej obwodnicy Białegostoku. Spółka PKP PLK organizuje w czwartek (19.08) wieczorem spotkanie online w tej sprawie.

Warianty kolejowej obwodnicy Białegostoku, źródło: bialystok.pl
Warianty kolejowej obwodnicy Białegostoku, źródło: bialystok.pl

Mieszkańcy będą mogli zapoznać się z pięcioma wariantami przebiegu nowej linii kolejowej. Połączyć ma ona tory z Sokółki z torami w stronę Ełku.

Jeden z wariantów przebiega tunelem wzdłuż Trasy Generalskiej. Każdy kolejny jest coraz dłuższy i odchodzi coraz dalej na północ od Białegostoku - ostatni między Czarnym Blokiem a Knyszynem. Z tych pięciu wariantów PKP chce wybrać trzy, nad którymi będzie szczegółowo pracować.

Ujawnione dwa lata temu plany budowy nowej linii wzbudziły ogromne emocje wśród mieszkańców głównie gminy Dobrzyniewo Duże. Chodziło o to, że pierwsze warianty w wielu miejscach przebiegały przez ich domy i posiadłości.

Spotkanie - wideokonferencja odbędzie się 19 sierpnia o godzinie 18.00 za pomocą środków komunikacji elektronicznej, przy wykorzystaniu aplikacji Microsoft Teams. Link do spotkania: teams.microsoft.com, materiały można pobrać ze strony: oc.plk-sa.pl. Hasło: SWPOB.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


"Inka" będzie patronką białostockiego dworca PKP

18.08.2021, 15:35

Danuta Siedzikówna "Inka" będzie patronką białostockiego dworca PKP. Poinformował o tym w stolicy regionu sekretarz stanu w kancelarii premiera Adam Andruszkiewicz.


Podziemny tunel zamiast kładki na dworcu w Białymstoku - rozpoczyna się budowa

13.08.2021, 12:51

Rozpoczynają się prace przy budowie nowego przejścia podziemnego pod torami na białostockim dworcu PKP. Miejscy urzędnicy przekazali w piątek (13.08) wykonawcy plac budowy.


Kolej przewiezie więcej towarów po szerokich torach w Siemianówce

12.08.2021, 19:42

Jeszcze w tym roku do Polski będą mogły wjeżdżać dłuższe i cięższe pociągi towarowe korzystające z szerokich torów. Kończy się kompleksowy remont odcinka linii kolejowej od granicy państwa w Siemianówce do Zabłotczyzny.


Marcin Horała w Białymstoku: CPK to budowa systemu transportowego, m.in. w Podlaskiem

7.08.2021, 12:09

Centralny Port Komunikacyjny to nie tylko lotnisko, a przede wszystkim budowa systemu transportowego - mówił w sobotę (7.08) w Białymstoku pełnomocnik rządu ds. CPK, wiceminister infrastruktury Marcin Horała. W Podlaskiem ma powstać 56 km nowych linii kolejowych, a zmodernizowanych zostać 265 km.


Kolejarze przypominają o zasadach bezpieczeństwa na torach

6.08.2021, 17:09

O zachowanie bezpieczeństwa podczas przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych apelują kolejarze. W piątek (6.08) w Czarnej Białostockiej i kilkudziesięciu innych miastach w całej Polsce prowadzili akcję "Bezpieczny przejazd".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok