Radio Białystok | Wiadomości | Trzej mężczyźni siłą odebrali zatrzymaną w Białymstoku ciężarówkę - grozi im do trzech lat więzienia

Trzej mężczyźni siłą odebrali zatrzymaną w Białymstoku ciężarówkę - grozi im do trzech lat więzienia

autor: Grzegorz Pilat

26.01.2022, 14:50, akt. 15:01

Do trzech lat więzienia grozi mężczyznom, którzy w Białymstoku mieli zaatakować pracownika ochrony strzeżonego parkingu. Zabrali swoją ciężarówkę nie płacąc m.in. za holowanie. Jeden z nich dzień wcześniej tym samym samochodem spowodował kolizję mając blisko dwa promile alkoholu. W konsekwencji czego ciężarówka trafiła na strzeżony parking.

Źródło: bialystok.policja.gov.pl
Źródło: bialystok.policja.gov.pl

Kierowca - 44-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego wraz z 55-letnim obywatelem Białorusi i 40-letnim mieszkańcem województwa lubelskiego postanowili odzyskać zatrzymany pojazd.

Funkcjonariusze ustalili, że dzień wcześniej ciężarówka Białorusina została odholowana na parking strzeżony z uwagi na spowodowanie przez niego kolizji w stanie nietrzeźwości. Kierowca natomiast mając blisko dwa promile alkoholu trzeźwiał w policyjnym areszcie. Następnego dnia 55-latek wraz ze swoimi dwoma wspólnikami przyjechał na parking, żeby odebrać samochód. Wykorzystując moment, w którym dozorca poszedł wystawić rachunek za holowanie i parking, 44-latek mając zapasowe kluczyki, wsiadł do tira i próbował wyjechać z parkingu. Słysząc pracę silnika, dozorca natychmiast pobiegł w stronę wyjazdu, aby zamknąć bramę

- mówi starszy sierżant Malwina Trochimczuk z białostockiej policji.

W momencie kiedy kierowca próbował wyjechać z parkingu dwaj inni mężczyźni zaatakowali pracującego tam stróża.

- 40-latek i 55-letni Białorusin przytrzymując i szarpiąc dozorcę, powstrzymali go. W tym czasie trzeci z mężczyzn wyjechał ciężarówką z terenu parkingu bez opłaty i odjechał w kierunku Augustowa. Natomiast Białorusin wraz ze wspólnikiem wsiedli do busa i pojechali za ciężarówką - dodaje st. sierż. Malwina Trochimczuk.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


28-latek w nocy miał włamać się do jednego z domów w Sejnach

25.01.2022, 13:48

Do pięciu lat więzienia grozi mężczyźnie, który miał włamać się w nocy do jednego z domów w Sejnach. Mężczyzna wykorzystał moment, kiedy domownicy spali.


Mieszkanka Supraśla straciła 40 tys. zł - uwierzyła fałszywemu policjantowi

19.01.2022, 14:14

Nie pomagają policyjne apele i ostrzeżenia. Ponad 40 tys. zł. straciła mieszkanka Supraśla, która uwierzyła fałszywemu policjantowi, że jej oszczędności są zagrożone.


Policjanci w nietypowych okolicznościach zatrzymali pijanych kierowców - jeden przyjechał sam na posterunek

18.01.2022, 17:04

Jeden schował się pod kierownicą, inny zasnął, a kolejny - będąc pod wpływem alkoholu - przyjechał na przesłuchanie. Pijanych kierowców w tych nietypowych okolicznościach zatrzymali w różnych miejscach regionu podlascy policjanci.


Dwaj mężczyźni próbowali ukraść samochód w Sokółce - nie potrafili uruchomić auta

14.01.2022, 13:59

Do 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy próbowali ukraść samochód z jednego z parkingów w Sokółce. Nie udało im się to, bo nie potrafili uruchomić auta. Później 40-latek i 21-latek - mieszkańcy powiatu sokólskiego - próbowali wciągnąć BMW na lawetę, ale spłoszył ich czujny sąsiad.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok