Radio Białystok | Wiadomości | Kierowcy mogą już korzystać z nowego wiaduktu nad torami w Szepietowie

Kierowcy mogą już korzystać z nowego wiaduktu nad torami w Szepietowie

29.01.2022, 12:11, akt. 12:34

Kierowcy mogą już korzystać z nowego wiaduktu nad torami nad linią kolejową Rail Baltica w Szepietowie. Inwestycja jest elementem modernizacji odcinka Czyżew-Białystok Rail Baltica.

źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Będzie bezpieczniej 

Wiadukt, który jest bezkolizyjnym skrzyżowaniem drogi krajowej 66 i torów kolejowych trasy Rail Baltica to - jak podkreślają PKP PLK - większe bezpieczeństwo przejazdu.

"Obiekt został wybudowany w ciągu drogi krajowej nr 66, która została poprowadzona nad linią kolejową Warszawa-Białystok oraz drogą gminną. Bezpieczne dwupoziomowe skrzyżowanie usprawnia komunikację – kierowcy nie muszą już czekać przed zamkniętymi rogatkami" - podano w komunikacie.Wiadukt ma 800 m długości, droga na nim ma po jednym pasie ruchu w każdą stronę, jest też ciąg pieszo-rowerowy. "Poprawiły się też warunki komunikacji samochodowej – w ramach inwestycji - przebudowano łącznie 2,7 km dróg i zbudowano dwa ronda" - podało PKP PLK.

Na całym odcinku Czyżew-Białystok ma powstać 25 bezkolizyjnych skrzyżowań. Już działa wiadukt w Uhowie.Oddano do użytku wiadukt w Uhowie na drodze Białystok-ŁapyPKP PLK podało także, że w ramach prac na odcinku Czyżew-Białystok, wykonano także nowy tor na 28-km odcinku Czyżew-Racibory i pociągi z tego toru już także korzystają. Powstała sieć trakcyjna, zamontowano urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Nowy tor umożliwi rozbiórkę sąsiedniego toru.


Szybsze i wygodniejsze podróże z Warszawy do Białegostoku

Prace na polskim odcinku Rail Baltica postępują i właśnie wchodzą w kolejny etap. Otwieramy nowy odcinek torów od granicy województwa do stacji Racibory, a docelowo szykujemy wygodniejsze i szybsze podróże z Warszawy do Białegostoku i dalej przez Ełk, Suwałki i Trakiszki do państw bałtyckich. To modernizacja ważna zarówno w skali międzynarodowej, jak i regionalnej - podkreśla prezes zarządu PKP PLK SA Ireneusz Merchel.


PKP PLK podało, że na stacjach w Czyżewie, Szepietowie i Raciborach oraz na przystankach Szymbory i Jabłoń Kościelna trwa budowa nowych peronów. "Zostaną w części udostępnione podróżnym. W kolejnych tygodniach wykonawca będzie montował elementy małej architektury i prowadził dalsze prace wykończeniowe" - podano w komunikacie.Modernizacja ok. 71 km odcinka Czyżew-Białystok Rail Baltica jest dofinansowana z UE z programu CEF - Łącząc Europę. Łączna wartość tej inwestycji to 3,4 mld zł.

Przypomniano także, że trwają prace na stacji Białystok - m.in. budowa podziemnego przejścia, powstaną ruchome schody, windy, aby ułatwić poruszanie się tym osobom które mają z tym kłopoty.Zobacz, jak będzie wyglądał dworzec w Białymstoku po przebudowie [wizualizacje]"Przy osiedlu Zielone Wzgórza w Białymstoku modernizowane jest przejście podziemne, które zapewni dostęp do nowego przystanku. W pobliżu osiedla Starosielce powstaje łącznica, która umożliwi bezpośredni przejazd pociągów z Ełku do Bielska Podlaskiego"- podało PKP PLK.

Modernizacja całego odcinka Czyżew-Białystok ma być zakończona w 2023 r.


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zmieniły się godziny odjazdów niektórych pociągów Polregio

29.01.2022, 09:43

Z powodu kolejnego etapu modernizacji trasy kolejowej Rail Baltica, od soboty 29 stycznia do 11 lutego nieznacznie zmieniły się godziny odjazdów czterech pociągów Polregio w Podlaskiem - podała spółka Polregio SA.


Zobacz, jak będzie wyglądał dworzec w Białymstoku po przebudowie [wizualizacje]

17.01.2022, 11:48

Zadaszone perony, podziemne tunele i ruchome schody - tak ma wyglądać białostocki dworzec kolejowy. Spółka PKP PLK publikuje wizualizacje stacji po przebudowie.


Dworzec kolejowy w Szepietowie oficjalnie otwarty po remoncie

22.12.2021, 15:43

Nowoczesna infrastruktura w historycznym wnętrzu. Tak wygląda odnowiony budynek dworca kolejowego w Szepietowie.


Trzy warianty przebiegu Północnej Kolejowej Obwodnicy Białegostoku

10.12.2021, 12:48

Najkrótszy ma blisko 7 km, kolejny prawie 16 km, a najdłuższy ponad 22 km - trzy warianty przebiegu północnej kolejowej obwodnicy Białegostoku do dalszych prac wybrała spółka PKP PLK.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Opera i Filharmonia Podlaskafot. Monika Kalicka
REGION
6.10.2022, 15:53, akt. 15:58

Zaczął się sezon na grzyby

fot. Marcin Mazewski
BIAŁYSTOK
6.10.2022, 15:02, akt. 18:08

Studenci nie chcą nauki zdalnej


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok