Radio Białystok | Wiadomości | Przed finałem konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok [zdjęcia]

Przed finałem konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok [zdjęcia]

autor: Barbara Sokolińska

20.02.2022, 10:55, akt. 21:18

W niedzielę (20.02) poznamy laureatów konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok, który promuje podlaskich artystów i ich twórczość.

Próby do koncertu "Niebieski Mikrofon 2021", fot. Monika Kalicka
Próby do koncertu "Niebieski Mikrofon 2021", fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Zakończyła się próba generalna przed finałem konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok - relacja Marcina Glińskiego | Pobierz plik.


0:00
0:00
Pierwsze próby przed finałowym koncertem konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok - relacja Barbary Sokolińskiej | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Finałowy koncert rozpoczął się o 19:05. Od rana na scenie w Studiu Rembrandt trwały próby. Jako jedni z pierwszych wystąpili Oskar Lasota i Michał Dąbrowski: 


Z rana jeszcze się tak bardzo nie stresowałem, bo byłem zaspany, ale jak zobaczyłem jak to wszystko pięknie tutaj wygląda, to się zlękłem. Ale mam nadzieję, że będzie cudownie - rozbudzimy się, rozgrzejemy głosy i otworzymy się na muzykę, bo przed nami piękny dzień z wspaniałymi artystami. Dziś w radiu święto muzyki - jest świetna atmosfera, robi to wszystko ogromne wrażenie. Totalny profesjonalizm - mówią Oskar Lasota i Michał Dąbrowski.


Próby ma też już za sobą zespół Miss Nobody. Jak przyznaje jego wokalistka - Monika Godlewska-Zimny, nie wszyscy odczuwają stres przed wieczornym występem: 


Kiedy jechaliśmy do Studia Rembrandt to chłopaki mówili, że się w ogóle nie stresują. Za to ja wręcz przeciwnie, bardzo się stresuję, aczkolwiek myślę, że w trakcie występu będzie odwrotnie. Jak tutaj weszłam to usłyszałam jedną z uczestniczek - słychać było cudowne, delikatne pianino i myślę, że wiele osób nad tym pracuje, żeby wszystko brzmiało jak najlepiej. Jest to totalnie profesjonalne i bardzo się cieszę, że mogę być tego częścią - podkreśla Monika Godlewska-Zimny.


O 15:00 w Studiu Rembrandt rozpoczęła się próba generalna, za której kulisy zajrzymy w programie Niedzielna Lekkość Bytu.


A finałowy koncert można obejrzeć na Facebooku i YouTubie Polskiego Radia Białystok lub posłuchać na radiowej antenie.

| red: bs, mak, mark


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Przygotowania do finału muzycznego konkursu Niebieski Mikrofon Radia Białystok [zdjęcia]

18.02.2022, 13:43

Już w niedzielę, 20 lutego wielki finał muzycznego konkursu Niebieski Mikrofon - Muzycznej Nagrody Polskiego Radia Białystok promującej podlaskich artystów i ich muzykę.


Jury wyłoniło zwycięzców kolejnej edycji konkursu muzycznego Polskiego Radia Białystok "Niebieski Mikrofon" [zdjęcia, wideo]

8.02.2022, 12:50

To wyróżnienia, które mogą być początkiem wielkiej muzycznej kariery. Jury wyłoniło zwycięzców kolejnej edycji konkursu muzycznego Polskiego Radia Białystok "Niebieski Mikrofon". W tym roku będzie przyznanych 5 nagród.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnegofot. Paweł Wądołowski
PRZYRODA
30.09.2023, 08:47, akt. 18:37

Nurkowie posprzątali Biebrzę

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok