Radio Białystok | Wiadomości | Seniorka z Zambrowa padła ofiarą oszusta

Seniorka z Zambrowa padła ofiarą oszusta

autor: Grzegorz Pilat

31.03.2022, 14:33, akt. 15:49

Nie pomagają policyjne apele i ostrzeżenia. 62 tysiące złotych i 5 tysięcy euro straciła starsza mieszkanka Zambrowa, która uwierzyła oszustom, że jej oszczędności są zagrożone.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Na telefon stacjonarny 83-latki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta.

- Oszust poinformował kobietę, że jej pieniądze zostaną wkrótce skradzione. Wypytywał również o oszczędności zgromadzone w domu. Przestępca przekazał swojej ofierze informację, że do jej mieszkania przyjdzie pracownik, który oznaczy pieniądze, specjalnym środkiem. Miało to ułatwić identyfikację banknotów przy ewentualnej kradzieży - mówi podkom. Marcin Gawryluk z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Po chwili do mieszkania 83-latki przyszła kobieta.

- Po chwili do jej mieszkania przyszła kobieta. Seniorka zaprowadziła ją do pokoju, gdzie leżała przygotowana gotówka. Oszustka poprosiła 83-latkę o pozostawienie jej samej, gdyż środek, którym będzie znakować banknoty jest szkodliwy dla zdrowia. Po chwili kobieta zabrała gotówkę i wyszła z mieszkania. Oszust telefonicznie poinformował seniorkę, że w trosce o zdrowie kobiety oznakuje je w samochodzie - dodaje podkom. Marcin Gawryluk.

W ten sposób seniorka straciła w sumie 80 tyś złotych.

Kolejny raz podlascy policjanci apelują, aby ignorować każdy telefon z prośbą o pieniądze. Funkcjonariusze podkreślają, że w takiej sytuacji należy się rozłączyć i powiadomić prawdziwych policjantów.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mieszkanka Łap straciła blisko 60 tys. zł - uwierzyła oszustom

21.03.2022, 15:39

Nie pomagają policyjne apele i ostrzeżenia. Blisko 60 tys. złotych przekazała telefonicznym oszustom starsza mieszkanka Łap. 74-latka uwierzyła w historię, że pieniądze które trzyma w domu, mogą zostać skradzione.


"Oszust z Tindera" i "Kim jest Anna" - Dominik Sołowiej o serialach o oszustach

13.03.2022, 10:33

Dawno nie byliśmy świadkami tak szeroko zakrojonej wojny informacyjnej, dotykającej bezpośrednio nas wszystkich. Brutalnemu atakowi Rosji na Ukrainę towarzyszą bowiem działania propagandowe, skupione m. in. na mediach społecznościowych, które dla wielu z nas są, niestety, podstawowym, a często jedynym źródłem informacji. Dlatego chciałbym opowiedzieć o dwóch serialach, skupiających się na metodach stosowanych przez tych, którzy chcą nam sprzedać fałszywe informacje o sobie i świecie.


Oszuści wciąż aktywni w Podlaskiem - dwie kobiety straciły w sumie ponad 100 tys. złotych

12.03.2022, 08:56

Nie pomagają policyjne apele i ostrzeżenia. W sumie ponad 100 tys. złotych straciły dwie mieszkanki Siemiatycz i gminy Białowieża, które uwierzyły telefonicznym oszustom, że ich oszczędności są zagrożone. Przestępcy podawali się za policjantów i pracowników banku.


Nie ma dnia bez oszustwa w Podlaskiem - policjanci apelują o ostrożność

8.03.2022, 15:43

W ostatnim czasie nie ma dnia bez oszustwa w województwie podlaskim - alarmują policjanci. Podkreślają, że chodzi o przestępstwa zarówno w Internecie, ale też telefoniczne, gdy oszuści podają się m.in. za policjantów lub kogoś bliskiego z rodziny.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

REKLAMA
OiFP - Maciej Sztor


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok