Radio Białystok | Wiadomości | 30 nominowanych do nagrody Podlaska Marka

30 nominowanych do nagrody Podlaska Marka

5.04.2022, 16:52, akt. 16:58

30 firm, produktów, wydarzeń, innowacji, odkryć czy projektów na rzecz społeczeństwa i osób z niepełnosprawnościami zostało nominowanych do nagrody Podlaska Marka 2021 - poinformowano we wtorek (5.04) na konferencji prasowej. Zwycięzców poznamy w maju.

Źródło: screen
Źródło: screen


0:00
0:00
30 nominowanych do nagrody Podlaska Marka - relacja Renaty Redy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Podlaska Marka organizowana jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego od 2004 r. Konkurs to szansa na promocję nagrodzonych przedsięwzięć oraz regionu w kraju i za granicą. Nagroda przyznawana jest w dziesięciu kategoriach: produkt spożywczy, produkt użytkowy, inwestycja, odkrycie, wydarzenie, kultura, społeczeństwo, biznes, projekt 4.0 oraz nowej: marka bez barier.

Jak mówił na konferencji prasowej wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś, to 18. edycja plebiscytu, który - jak podkreślał - jest największym wydarzeniem promocyjnym w regionie.

W tym roku wpłynęło 145 kandydatur; kapituła nagrody nominowała 30 z nich w 10 kategoriach - poinformowała dyrektorka departamentu współpracy z zagranicą i promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego Magdalena Łyżnicka-Sanczenko. Dodała, że kapituła była "dosyć zgodna", jeśli chodzi o typy.

Mówiła, że w tym roku nowa kategoria marka bez barier, do której można było zgłaszać inicjatywy i firmy, które dostosowują się do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dodała, że najwięcej zgłoszeń trafiło do kategorii produkt użytkowy.

W kategorii produkt użytkowy nominowano: kolekcję mebli firmy MINKO, pierwszą polska endoprotezę całkowitą stawu MEDGAL oraz krem firmy 4 szpaki. Wśród nominowanych produktów spożywczych są: tatarskie pierogi manty, cydr oraz ciasto hajnowski marcinek.

Natomiast projekt "Podlaskie dostępne. Turystyka osób z niepełnosprawnościami" Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, pierwszy w Polsce niemówiący autysta, który obronił doktorat - dr Maciej Oksztulski oraz Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych "Start" - nominowano w nowej kategorii: marka bez barier.

Program rehabilitacji oraz urządzenia do ćwiczeń rotacyjnych Politechniki Białostockiej, badania nad wykorzystaniem okrzemków do tworzenia materiałów konstrukcyjnych i funkcjonalnych Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej a także badanie i rozwój zimnego ultraszybkiego zapisu informacji Uniwersytetu w Białymstoku - nominowano w kategorii odkrycie.

W kategorii biznes nominowane zostały trzy firmy: centrum wystawowe firmy Pronar, producenta domów mobilnych Letniskowo.pl i producenta bielizny Kontri. Wśród inwestycji natomiast nominowano: Halę Kultury w Łomży, autobusy CNG w Suwałkach i bibliotekę w Różanymstoku.

East Design Days, Międzynarodowy Festiwal Fotografii Białystok Inrterphoto oraz Biesiada Miodowa w Kurowie - to nominowani w kategorii wydarzenia. W kategorii kultura nominowano: film "Czarna Dama" wyprodukowany przez Mucha Na Dziko, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Skowronki" z Brańska oraz festyn "Pożegnanie Lata w Rudzie".

Stowarzyszenie Pozytywka, działalność Muzeum Pamięci Sybiru a także dożynki z produktem lokalnym gminy Łapy - to nominowani w kategorii społeczeństwo.

Natomiast w kategorii projekty 4.0. nominowano: firmę meblarska TOBO, Laboratorium Smart Education PB i Klastra Obróbki Metali oraz międzynarodowy system wspierający internacjonalizację MŚP stworzony przez wydział inżynierii zarządzania PB oraz PFRR.

Gala, na której poznamy laureatów, odbędzie się w maju w Operze i Filharmonii Podlaskiej - poinformowano we wtorek na konferencji prasowej.

W ramach Podlaskiej Marki zostaną też nadane dwa tytuły: Ambasadora Podlaskiej Gospodarki oraz Ambasadora Województwa Podlaskiego.

We wtorek w południe ruszyło internetowe głosowanie, w którym głosujący wybiorą Podlaską Markę Konsumentów. Głosowanie potrwa do 12 kwietnia.

W poprzednich edycjach konkursu o Podlaską Markę statuetką nagrodzono m.in.: Białowieski Park Narodowy, Uniwersytet w Białymstoku, Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Droga", Podlaski Piknik Militarny "Misja Wschód", Galerię Arsenał, mleko "Łaciate", robota edukacyjnego Photon, firmę Pronar czy festiwal Up To Date.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rozpoczął się nabór do kolejnej edycji Podlaskiej Marki

20.01.2022, 14:32

W porównaniu do poprzedniej edycji jest kilka zmian. Pojawiła się m.in. nowa kategoria "Marka bez barier".


Finał konkursu Podlaska Marka [zdjęcia]

16.12.2021, 09:20

Lokalne firmy, wydarzenia kulturalne i sportowe, odkrycia, inwestycje, produkty i działania społeczne nagrodzono w tegorocznej edycji nagrody Podlaska Marka. W czwartek (16.12) wyłoniono zwycięzców w dziewięciu kategoriach.


27 nominowanych do nagrody Podlaska Marka - można już głosować

4.11.2021, 15:43

27 firm, produktów, wydarzeń, innowacji, odkryć czy projektów na rzecz społeczeństwa zostało nominowanych do nagrody Podlaska Marka - poinformował w czwartek (4.11) marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki na konferencji prasowej. Zwycięzców poznamy w grudniu.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP DYPTYK

REKLAMA
OiFP GEORGIA BALLET

fot. Marek Zabrocki
REGION
29.01.2023, 17:52, akt. 17:58

77. rocznica zbrodni w Zaleszanachźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok