Radio Białystok | Wiadomości | Oficjalnie zainaugurowano 28. Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Halowych [zdjęcia]

Oficjalnie zainaugurowano 28. Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Halowych [zdjęcia]

autor: Barbara Sokolińska

8.04.2022, 19:36, akt. 19:42

Choć pierwsze rozstrzygnięcia sportowe już zapadły, to oficjalnie zawody otwarto dopiero w piątek (8.04). W Operze i Filharmonii Podlaskiej zainaugurowano 28. Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Halowych - Podlaskie 2022.

Otwarcie XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Podlaskie 2022, fot. Joanna Szubzda
Otwarcie XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Podlaskie 2022, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Oficjalnie zainaugurowano 28. Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Halowych - relacja Barbary Sokolińskiej | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W uroczystości wzięli udział młodzi sportowcy, działacze i trenerzy, a znicz zapalił mistrz olimpijski z Tokio - Wojciech Nowicki, który cieszył się, że tak ważna impreza sportu młodzieżowego odbędzie się w Podlaskiem.


To jest bardzo dobra inicjatywa, ponieważ dzięki takim zawodom rośnie kolejne pokolenie bardzo dobrych sportowców - kto wie, może przyszłych mistrzów olimpijskich, świata czy Europy? Dla młodego pokolenia jest to jednocześnie forma zabawy i rywalizacji, ale także promocja sportu, który kształtuje charakter - podkreśla Wojciech Nowicki.


Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży oficjalnie otworzył Marek Malinowski - członek zarządu województwa podlaskiego. Zwracał uwagę, że sport to znakomita forma promocji regionu.


Jesteśmy dumni, że możemy być gospodarzami tej imprezy. Zawody będą odbywać się w pięciu miastach województwa: Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Augustowie i Dąbrowie Białostockiej. Chcemy, by nasi goście - sportowcy, ale także trenerzy czy działacze - zobaczyli całe nasze piękne województwo - mówił Marek Malinowski.


Podczas ceremonii otwarcia sportowcy, sędziowie i trenerzy złożyli olimpijskie ślubowanie. Rozdano też odznaki za zasługi dla sportu i Polskiego Ruchu Olimpijskiego podlaskim działaczom.

Wśród nich był Paweł Skowroński - prezes Podlaskiej Federacji Sportu, która organizuje OOM. Skowroński podkreślał, jak duże jest to przedsięwzięcie.


Mamy za sobą już zawody w dwóch dyscyplinach, przed nami jeszcze 10, w tym m.in. piłka siatkowa, szachy, boks, badminton czy judo. Będzie jeszcze co oglądać, będzie też gdzie popracować - do końca czerwca, bo wtedy zakończy się olimpiada, mamy co robić - zakończył Paweł Skowroński.


W sumie w zawodach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży weźmie udział prawie 3 tysiące młodych sportowców z całej Polski.

| red: mark, zmj


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WARSZTATY TEATRALNE DLA DOROSŁYCH


fot. Katarzyna Turowicz
REGION
15.08.2022, 14:06, akt. 14:14

Jarmark Kamedulski w Wigrach
Jesus Imaz, 1.08.2021, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
14.08.2022, 20:23, akt. 20:57

Jesus Imaz: Wracamy do gry
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok