Radio Białystok | Wiadomości | Wkrótce pacjenci będą mogli korzystać z wyremontowanego oddziału psychiatrycznego

Wkrótce pacjenci będą mogli korzystać z wyremontowanego oddziału psychiatrycznego

autor: Paweł Wądołowski

18.04.2022, 13:18, akt. 13:27

Komfortowo wyposażone sale i rozbudowane zaplecze - tak po modernizacji będzie wyglądał oddział psychiatryczny Szpitala Ogólnego w Kolnie.

źródło: wrotapodlasia.pl
źródło: wrotapodlasia.pl

W placówce kończą się już prace związane z remontem - mówi dyrektor placówki Krystyna Dobrołowicz.


Zostaną poprawione warunki dla pacjentów, będą też dobudowane pomieszczenia do poradni psychiatrycznej, poradni terapii uzależnień, pobytu dziennego, świetlice, czyli całe zaplecze, które powinno być przy takim oddziale i w ogóle przy Centrum Zdrowia Psychicznego. Zostały już tylko prace kosmetyczne do zrobienia, w każdej sali będzie łazienka i będą też przystosowane do innych wymogów, jakie powinny spełniać - dodaje Krystyna Dobrołowicz.


Modernizacja oddziału psychiatrycznego to kolejna inwestycja związana ze szpitalem. Większość realizowana jest dzięki dofinansowaniu - mówi starosta kolneński Tadeusz Klama.


Nie tracimy tempa inwestycyjnego, niedawno skończyliśmy izbę przyjęć z podjazdem dla karetek, w tej chwili jesteśmy na placu budowy oddziału psychiatrycznego. Remontujemy starą część i dobudowujemy nową. Przed nami budowa lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy szpitalu. Mamy już też ogłoszony przetarg na remont przychodni przy ulicy Milewskiego w Kolnie. Korzystamy z każdych środków zewnętrznych, jakie tylko są do wzięcia - dodaje Tadeusz Klama.


Wszystkie prace będą kosztowały siedem milionów złotych. Dotacje to ponad pięć milionów złotych, prawie dwa miliony pochodzą z budżetu powiatu kolneńskiego.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białystok: Centrum psychiatrii dla dorosłych, dzieci i młodzieży ma być gotowe za pół roku

1.03.2022, 16:07

Za pół roku powinno przyjąć pierwszych pacjentów centrum psychiatrii dla dorosłych, dzieci i młodzieży w Białymstoku. Jako pierwsi będą przyjmowani dorośli.


Kiedy powinniśmy udać się do psychologa, a kiedy do psychiatry

14.01.2022, 12:34

Złe samopoczucie, drażliwość, smutek czy bezsilność - takie stany dotykają chyba każdego z nas. Często wystarczy np. chwila odpoczynku, by wszystko wróciło do normy. Zdarzają się jednak sytuacje, że to nie wystarcza i potrzebujmy pomocy specjalisty. Na jakie wsparcie możemy liczyć i do kogo się zwrócić?


W naszym regionie brakuje psychiatrów dziecięcych

9.12.2021, 09:18

Nauczyciele i pedagodzy alarmują, że młodzież coraz częściej boryka się ze stanami lękowymi, depresją czy nawet autoagresją.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
BAJM OiFPFotolia.com
WYPADEK
30.09.2022, 09:03, akt. 09:06

Wypadek na ul. Zjazd w Łomży

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok