Radio Białystok | Wiadomości | Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać! - akcja Polskiego Radia Białystok i podlaskiej Policji - cz. 5

Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać! - akcja Polskiego Radia Białystok i podlaskiej Policji - cz. 5

5.05.2022, 08:20, akt. 08:45

Polskie Radio Białystok we współpracy z podlaską policją prowadzi kampanię społeczną "Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać". W każdy czwartek o 7:20 i 15:20 prezentujemy historie opowiedziane przez mieszkańców województwa podlaskiego, którzy padli ofiarami oszustów.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com


0:00
0:00
80-latka oddała w gotówce ponad 6 tys. dolarów i 80 tys. złotych i zlikwidowała konta bankowe- relacja Grzegorza Pilata | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Myślała, że pomaga śledczym 

Blisko 80-letnia mieszkanka powiatu grajewskiego uwierzyła w historię fałszywych policjantów, że pracownicy banku chcą ją okraść. Seniorka nie dość, że oddała w gotówce ponad 6 tys. dolarów i 80 tys. złotych, to jeszcze zlikwidowała konta bankowe, a pieniądze dwukrotnie wsadziła do reklamówki i powiesiła na bramce wejściowej do swojej posesji. Oszuści zadzwonili na telefon stacjonarny i przekonali seniorkę, że jej pieniądze są zagrożone, a złodzieje będą chcieli włamać się do jej domu pod osłoną nocy. Kazali kobiecie włożyć pieniądze, które miała w domu - ponad 6 tys. dolarów w reklamówkę i powiesić na bramce wejściowej. Następnie wysłali seniorkę do banku, gdzie zlikwidowała konta, a pieniądze ponownie powiesiła na bramce przed domem. Policjantom udało się namierzyć sprawców i odzyskać pieniądze.

 

Audycje w każdy czwartek

W każdy czwartek prezentujemy historie opowiedziane przez mieszkańców województwa podlaskiego, którzy padli ofiarami oszustów. To zdarzyło się naprawdę. Osiem autentycznych historii, osiem tragedii, utraty oszczędności, często zbieranych przez całe życie...


Stracił na fikcyjnej inwestycji w spółkę.


Historia mężczyzny z okolic Kolna, który stracił 8 tys. euro. Chciał kupić po okazyjnej cenie samochód.


Historia ponad 70-letniej mieszkanki powiatu białostockiego, która oddała oszustom blisko 60 tysięcy złotych. Zaufała fałszywemu policjantowi.


Historia blisko 70-letniej białostoczanki, która oddała oszustom kosztowności i biżuterię wartą ponad 120 tys. zł.

| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kolneńskim policjantom udało się "namierzyć" oszustkę

29.04.2022, 19:14

Internetowi oszuści nie są bezkarni. Kolneńskim policjantom udało się "namierzyć" kobietę, która oszukała podczas zakupów internetowych mieszkankę ich powiatu. Ta zgłosiła się do mundurowych z prośbą o pomoc - mówi Ewa Zabłocka z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie.


Seniorka z powiatu monieckiego straciła ponad 30 tys. zł - uwierzyła oszustom

14.04.2022, 14:39

Kolejna seniorka z województwa podlaskiego uwierzyła w historię oszustów i straciła oszczędności życia. Ponad 30 tys. złotych przekazała fałszywemu policjantowi 73-latka z powiatu monieckiego. Przestępcy przekonali kobietę, że ktoś chce włamać się do jej mieszkania.


Ponad 400 tysięcy złotych stracił właściciel przedsiębiorstwa, który chciał kupić nawozy

31.03.2022, 14:31

Oszuści uderzają już nie tylko w starszych mieszkańców woj. podlaskiego. Ich ofiarami stają się też firmy. Ponad 400 tysięcy złotych stracił właściciel przedsiębiorstwa rolniczego z Bielska Podlaskiego, który chciał kupić nawozy sztuczne.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustówfot. Paweł Wądołowski
JEDWABNE
2.07.2022, 12:35, akt. 12:40

Zlot motocyklowy w Jedwabnem

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok