Radio Białystok | Wiadomości | Konrad Bukowiecki i Benthe Konig najlepsi w pchnięciu kulą na Mityngu Gwiazd [zdjęcia]

Konrad Bukowiecki i Benthe Konig najlepsi w pchnięciu kulą na Mityngu Gwiazd [zdjęcia]

autor: Barbara Sokolińska

23.05.2022, 18:23, akt. 20:04

Konrad Bukowiecki i Holenderka Benthe Konig wygrali zawody pchnięcia kulą podczas lekkoatletycznego Mityngu Gwiazd na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Konkurs miał zostać rozegrany w niedzielę (22.05), ale przeszkodziła w tym zła pogoda.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska

W poniedziałek (23.05) aura już dopisała, a słońce i ciepło sprzyjały dobrym wynikom. Polski kulomiot pchnął na odległość 21,09 m, zaś Holenderka uzyskała 20,81 m, co jest jej nowym rekordem życiowym.

Po zawodach Konrad Bukowiecki świętował mały jubileusz: 


Cieszę się, że po raz kolejny wygrałem, że po raz kolejny pchnąłem powyżej 21 metrów. To jest mój 50., jubileuszowy konkurs w karierze, w którym kończę z wynikiem powyżej 21 m, także fajna sprawa i fajnie, że zrobiłem to akurat w Białymstoku, bo bardzo lubię tutaj startować.


Po raz pierwszy na mityngu w Białymstoku i w ogóle w Polsce wystartowała Holenderka Benthe Konig. Będzie ona z pewnością dobrze wspominać białostockie zawody, bo udało jej się pobić swój rekord życiowy: 


Jestem bardzo zadowolona ze swojego rekordu życiowego. Miejsce, w którym odbywa się mityng jest wspaniałe, kibice dopingują, a w trakcie rzutu puszczali muzykę, którą sama sobie wybierałam. Bardzo podoba mi się pomysł rozgrywania konkursu w centrum miasta.


Zarówno kulomioci, jak i organizator Mityngu Gwiazd Marcin Rosengarten podkreślali, że decyzja o przeniesieniu zawodów pchnięcia kulą z niedzieli na poniedziałek była trafna. Zmagania były bezpieczniejsze dla zawodników, a kibice mieli większą przyjemność z ich oglądania: 


Może te przypadkowe dwudniowe zawody to będzie wyznacznik na przyszłość? W tym roku zmusiła nas do tego pogoda, ale fajnie wyszło, bo kibice mieli frajdę dwudniową, mogli dwa razy przyjść. Białostoczanie pokazali po raz kolejny, że kochają lekkoatletykę - zapełnili wszystkie miejsca na widowni. Białystok kocha sport - powtarzał Marcin Rosengarten.


Organizatorzy zapewniają, że za rok na białostocki Rynek Kościuszki znowu przyjadą gwiazdy lekkoatletyki. A sami zawodnicy, w tym Konrad Bukowiecki już zapowiadają swój udział w kolejnych edycjach mityngu.


| red: sk, bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki w Białymstoku - pchnięcie kulą przełożone [zdjęcia]

22.05.2022, 09:00

To impreza, której poprzednie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, stąd decyzja o kolejnej. W niedzielę (22.05) mimo deszczowej aury w Białymstoku odbył się Mityng Gwiazd. Jednak warunki pogodowe nie pozwoliły na rozegranie konkursów w pchnięciu kulą, które przeniesiono na poniedziałek.


Słaby występ młociarzy podczas Podlaskie Athletics Team w Suwałkach [zdjęcia]

15.05.2022, 18:09

Niespodziewana porażka polskich młociarzy na mityngu Podlaskie Athletics Team w Suwałkach. Konkurs wygrał Ukrainiec Mychajło Kochan z rezultatem 77,25 m. Drugi był Paweł Fajdek (76,92), a dopiero trzeci mistrz olimpijski Wojciech Nowicki (72,94).


Podlaskie Athletics Team - gwiazdy lekkoatletyki przyjadą do Suwałk

10.05.2022, 13:23

To prawdziwa gratka dla miłośników lekkiej atletyki. W najbliższą niedzielę (15.05) w Suwałkach odbędzie się pierwsza edycja lekkoatletycznego mityngu Podlaskie Athletics Team.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Lotto Netta Cup 2024, fot. Karol Prymaka
REGION
20.07.2024, 09:57, akt. 21.07.2024, 18:51

Zawody w skokach na nartach wodnych Lotto Netta CupDzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 19:45

Dzień Rodziny w Hodyszewie


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok