Radio Białystok | Wiadomości | Policyjny pościg w centrum Białegostoku - pijany kierowca nie miał prawa jazdy

Policyjny pościg w centrum Białegostoku - pijany kierowca nie miał prawa jazdy

autor: Grzegorz Pilat

25.05.2022, 13:52, akt. 14:11

Pijanego kierowcę z cofniętymi uprawnieniami zatrzymali białostoccy policjanci. 38-latek nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec. Najpierw samochodem, a później pieszo.

źródło: bialystok.policja.gov.pl
źródło: bialystok.policja.gov.pl


Na Alei Piłsudskiego policjanci zwrócili uwagę na uszkodzony samochód, który jechał w nocy bez włączonych świateł. 


Mundurowi wydali kierowcy sygnał świetlny i dźwiękowy do zatrzymania się, jednak siedzący za kierownicą mężczyzna zlekceważył polecenia i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Pirat drogowy uciekał ulicami w centrum miasta, na ul. Sienkiewicza porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo - mówi starszy sierżant Malwina Trochimczuk z białostockiej policji.


Po chwili 38-latek był już w rękach policjantów. Wtedy okazało się, dlaczego najprawdopodobniej nie zatrzymał się do kontroli. 


Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest on także poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za niepłacenie alimentów. Z tego też powodu mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. 38-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty - dodaje st. sierż. Malwina Trochimczuk. 


Za niezatrzymanie się do kontroli mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości do 2 lat więzienia. Dodatkowo 38-latek odpowie również za inne popełnione wykroczenia. Nagranie wideo z nocnego pościgu można zobaczyć na stronie
| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Suwalska policja zatrzymała kierowcę, który prowadził mimo trzech sądowych zakazów

12.05.2022, 19:19

Kierował autem mimo trzech sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Suwalscy policjanci po pościgu zatrzymali 36-letniego kierowcę, który nie dość, że przekroczył prędkość, to jeszcze nie powinien w ogóle prowadzić samochodu.


26-latek przekroczył dozwoloną prędkość w Siemiatyczach - może zapłacić nawet 30 tys. zł grzywny

10.01.2022, 15:31

Nawet 30 tys. złotych grzywny może zapłacić kierowca, który w Siemiatyczach przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Dodatkowo 26-latek zignorował polecenia funkcjonariuszy, uciekał przed nimi, spowodował kolizję i pijany jechał bez uprawnień.


Pościg za 34-latkiem z Grajewa

8.11.2021, 19:01

Policyjny pościg był konieczny do zatrzymania 34-letniego mieszkańca Grajewa. Policjanci musieli też wybić szybę w jego samochodzie, żeby zatrzymać mężczyznę.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów


vasia111, Fotolia.com
REGION
6.07.2022, 07:12, akt. 07:46

61-letni mężczyzna utonął w Narwi


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok