Radio Białystok | Wiadomości | Podlaskie samorządy wyróżnione za innowacyjność

Podlaskie samorządy wyróżnione za innowacyjność

autor: Adam Dąbrowski

26.05.2022, 19:33, akt. 27.05.2022, 09:59

Białystok zdobył trzecią nagrodę i wyróżnienie w konkursie "Innowacyjny samorząd 2022". Kapituła konkursu wyróżniła także miasto Suwałki, powiat sokólski i województwo podlaskie.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com


Jury oceniało nadesłane przez 150 samorządów opisy 300 projektów w sześciu kategoriach: gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie, powiaty, duże miasta i województwa. Z naszego województwa najwięcej laurów zdobył Białystok klasyfikowany w kategorii dużych miast.

"Platforma startowa dla nowych pomysłów Hub of Talents 2" nagrodzona została trzecią nagrodą, natomiast "Epi-Centrum Nauki" zdobyło wyróżnienie. Realizatorem obu projektów jest Białostocki Park Naukowo-Technologiczny.

Dwa wyróżnienia odebrał starosta sokólski Piotr Rećko. Dziesięcioosobowa kapituła doceniła w ten sposób "E-usługi w powiecie sokólskim" i "Wirtualną strzelnicę".

Prezydent Czesław Renkiewicz odebrał wyróżnienie dla Suwałk w kategorii gmin miejskich za projekt "Urządzenia XR rozszerzonej rzeczywistości w szkołach podstawowych i przedszkolach". Wyróżnienie otrzymał także samorząd województwa podlaskiego za "Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów".

To była trzecia edycja konkursu "Innowacyjny samorząd" organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP. Konkurs ma promować najbardziej kreatywne samorządy i inspirować inne do rozwoju.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustówfot. Paweł Wądołowski
JEDWABNE
2.07.2022, 12:35, akt. 12:40

Zlot motocyklowy w Jedwabnem

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok