Radio Białystok | Wiadomości | 1,2 mln zł od samorządu województwa na trwający remont szpitala UDSK w Białymstoku

1,2 mln zł od samorządu województwa na trwający remont szpitala UDSK w Białymstoku

1.06.2022, 14:57, akt. 15:02

1,2 mln zł z budżetu województwa przeznaczył samorząd na dofinansowanie trwającego remontu w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. To jedyny wysokospecjalistyczny szpital dziecięcy w regionie. Pieniądze będą przeznaczone na wymianę okien i drzwi w szpitalu.

fot. Renata Reda
fot. Renata Reda

Marszałek województwa Artur Kosicki wspólnie z dyrektor szpitala UDSK prof. Anną Wasilewską poinformowali w środę (01.06) w Białymstoku na konferencji prasowej, że samorząd pozytywnie odpowiedział w tej sprawie na wniosek placówki.

Artur Kosicki dodał, że szpitalowi brakowało pieniędzy, a przyznane środki to pierwsza rata, kolejna ma być przekazana we wrześniu lub październiku, by można było dokończyć inwestycję.

Z okazji Dnia Dziecka, marszałek życzył małym pacjentom jak najszybszego powrotu do zdrowia i do swoich domów.

Pomagamy, dbamy o dzieci nie tylko dając im prezenty czy czytając wiersze tak, jak dzisiaj (marszałek czytał dzieciom na spotkaniu w Książnicy Podlaskiej - PAP), ale choćby w taki pośredni sposób, żeby mogły leczyć się w dobrych warunkach, żeby lekarze, personel szpitala uniwersyteckiego mógł pracować w dobrych warunkach

- powiedział marszałek Artur Kosicki.

Dyrektor szpitala UDSK prof. Anna Wasilewska podkreśliła, że w budżecie trwającej modernizacji szpitala nie była uwzględniona wymiana okien, a dotacja od samorządu pozwoli przeprowadzić prace za jednym zamachem. Wymianę okien, razem z prowadzonymi obecnie pracami budowlanymi, sugerował wykonawca prac, tłumacząc, że inaczej trzeba będzie potem prowadzić prace na już wyremontowanych ścianach, co oznaczałby następne problemy i ograniczenia dla pacjentów.

Wasilewska poinformowała, że wymiana okien w całym szpitalu będzie przeprowadzona w dwóch częściach. Na początku lipca będzie oddany do użytku pierwszy modernizowany blok szpitala. Przypomniała, że w związku z trwającą modernizacją, obecnie cały czas zmieniają się lokalizacje oddziałów w szpitalu.

Dodała, że po zakończeniu prac zostanie jeszcze odnowienie elewacji UDSK. "Wtedy można powiedzieć cały blok szpitalny będzie nowy" - podsumowała. Szpital dostał już farbę na elewację od darczyńcy. Przewidziano także remont poradni przyszpitalnych i laboratorium.

Szpital UDSK podlega Uniwersytetowi Medycznemu w Białymstoku (UMB). Placówka działa od ponad 30 lat. Remont UDSK trwa od sierpnia 2021 r. 35,9 mln zł na ten remont pochodzi z UE z programu Infrastruktura i Środowisko. Główny cel prowadzonych prac to poprawa warunków leczenia małych pacjentów i warunków pracy personelu szpitala. Cały remont ma się zakończyć do czerwca 2023 r.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nowy mural wita małych pacjentów UDSK [zdjęcia]

5.05.2022, 13:05

Mural z misiem doktorem i zwierzątkami pacjentami wita najmłodszych, którzy przyjeżdżają do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Malowidło zastąpiło słoneczko na głównej ścianie budynku, niedaleko wejścia.


Do polskich szpitali trafiają ukraińskie dzieci chore na nowotwory

2.03.2022, 18:34

W placówkach w całym kraju jest już około 50 onkologicznych małych pacjentów. Ogólnopolską akcję opieki nad Ukraińcami koordynuje Centralny Szpital Kliniczny w Łodzi. Przyłączyły się do niej wszystkie kliniki onkologii dziecięcej i kilka fundacji.


Białystok: Centrum psychiatrii dla dorosłych, dzieci i młodzieży ma być gotowe za pół roku

1.03.2022, 16:07

Za pół roku powinno przyjąć pierwszych pacjentów centrum psychiatrii dla dorosłych, dzieci i młodzieży w Białymstoku. Jako pierwsi będą przyjmowani dorośli.


Przy UDSK w Białymstoku wolontariusze wypuścili w niebo kilkadziesiąt kolorowych balonów

13.02.2022, 12:29

To symboliczne wsparcie dla dzieci walczących z chorobami onkologicznymi.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Family Musical Jam Live - interaktywny koncert familijny z okazji Dnia Dziecka

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok