Radio Białystok | Wiadomości | Gospodynie z Ukrainy przygotowały dania na obiad pod chmurką w podbiałostockich Jurowcach

Gospodynie z Ukrainy przygotowały dania na obiad pod chmurką w podbiałostockich Jurowcach

autor: Michał Buraczewski

12.06.2022, 08:09, akt. 16:36

Można było kupić i zjeść ukraińskie przysmaki, a przy okazji pomóc uchodźcom. W podbiałostockich Jurowcach zorganizowano niedzielny obiad pod chmurką.

fot. Michał Buraczewski
fot. Michał Buraczewski


0:00
0:00
Gospodynie z Ukrainy przygotowały dania na obiad pod chmurką w podbiałostockich Jurowcach - relacja Michała Buraczewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Dania na stoły przygotowały mieszkające w miejscowej świetlicy gospodynie z Ukrainy. Do spróbowania były m.in. barszcz doniecki, ucha, blinczyki czy wareniki. Ukrainki gotują potrawy, które sprzedają mieszkańcom.

"Dziewczyny w ciągu weekendu sprzedają 70 kg samych pielmieni, 30 kg wareników - mniej więcej 120 kilogramów pierogów. Było dużo pytań o to, czy można zjeść na miejscu, dlatego zrodził się pomysł żeby nakarmić ludzi na świeżym powietrzu gorącymi daniami. Gospodynie bardzo dobrze gotują" - mówi organizatorka obiadu Patrycja Małyszko.

Niedzielny obiad pod chmurką zorganizowano przed remizą przy ulicy Zagórnej w Jurowcach. Tam też codziennie można kupować potrawy przygotowane przez gospodynie z Ukrainy.

| red: bs, maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostoccy wolontariusze cały czas apelują o przekazywanie darów Ukraińcom

10.06.2022, 14:59

Potrzeby cały czas są duże, ale możliwość oferowanej pomocy – coraz mniejsza. Przed trzema białostockimi punktami wydawania żywności uchodźcom z Ukrainy cały czas ustawiają się spore kolejki, ale z każdym dniem ubywa darów, które można im przekazać.


Już ponad 8 tys. uchodźców z Ukrainy obsłużył punkt recepcyjny na białostockim dworcu PKP

22.05.2022, 07:51

Punkt nadal działa całodobowo na białostockim dworcu PKP, bo nadal pojawiają się tam potrzebujący wsparcia Ukraińcy. Wolontariusze cały czas mają mnóstwo pracy.


W Białymstoku otwarto punkt sprzedaży klasycznych ukraińskich potraw - Ukraiński Gar

8.04.2022, 13:10

To, co się stało, przerosło ich najśmielsze oczekiwania. Grupa Ukrainek, przy wsparciu białostoczan otworzyła jedyny w mieście punkt sprzedaży klasycznych ukraińskich potraw. Kolejka klientów ustawia się do ich budki na kilkanaście minut przed otwarciem.


Uchodźcy z Ukrainy powoli znajdują w Podlaskiem zatrudnienie

15.03.2022, 16:32

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przyjechali do regionu, znajdują powoli zatrudnienie - wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku. W urzędach pracy, także w mediach społecznościowych, pojawiają się oferty zarówno od osób szukających pracy, jak i od oferujących zatrudnienie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok