Radio Białystok | Wiadomości | Policja zatrzymała kolejnego kuriera nielegalnych migrantów

Policja zatrzymała kolejnego kuriera nielegalnych migrantów

autor: Grzegorz Pilat

15.06.2022, 11:45, akt. 11:49

Już ponad 450 tzw. kurierów nielegalnych migrantów zatrzymali w województwie podlaskim policjanci. Ostatni - obywatel Uzbekistanu przewożący czterech Jemeńczyków wpadł w ich ręce w miejscowości Krzywiec nieopodal Narwi w powiecie hajnowskim.

merydolla, Fotolia.com
merydolla, Fotolia.com

Funkcjonariusze dostali informację, że dwóch obcokrajowców szuka wśród mieszkańców wsi pomocy, bo zepsuło im się auto.


Policjanci przy jednej z posesji spotkali dwóch wspomnianych mężczyzn. Jednym z nich okazał się 21-letni obywatel Uzbekistanu. Poinformował on funkcjonariuszy, że jego samochód się zepsuł i szuka kogoś, kto będzie mu w stanie pomóc. Drugim mężczyzną był obywatel Jemenu. Policjanci ustalili, że podróżowali oni hondą w towarzystwie trzech kompanów - mówi podkom. Marcin Gawryluk z zespołu prasowego podlaskiej policji.


21-letni Uzbek próbował wyjaśnić policjantom jak znalazł się niewielkiej miejscowości w okolicach Narwi.


Obywatel Uzbekistanu tłumaczył, że wraca do Lublina ze szkolenia w Białymstoku, właśnie przez Krzywiec w powiecie hajnowskim. Dodał, że swoich pasażerów spotkał na końcu wsi, a ci prosili go jedynie o podwiezienie. Opowiedziana historia wydała się policjantom podejrzana. Szybko okazało się, że w zepsutej hondzie oczekuje drugi z pasażerów, również obywatel Jemenu. Będący w pobliżu mundurowi ze Szczecina na pobliskiej łące odnaleźli kolejnych dwóch mężczyzn, również obywateli Jemenu. Wszyscy Jemeńczycy przebywali nielegalnie na terenie naszego kraju - dodaje podkom. Marcin Gawryluk.


Policjanci zatrzymali 21-letni kierowcę, który usłyszał zarzut pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy. Grozi za to do ośmiu lat więzienia. Obywateli Jemenu policjanci przekazali funkcjonariuszom Straży Granicznej.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


56 cudzoziemców próbowało przedostać się z Białorusi do Polski

15.06.2022, 09:05

56 cudzoziemców próbowało minionej doby nielegalnie przedostać się do Polski przez polsko-białoruską granicę - podała w środę (15.06) rano Straż Graniczna. SG zatrzymała też kolejnych pięciu tzw. kurierów osób, które nielegalnie przekroczyły granicę.


14 kolejnych cudzoziemców próbowało przedostać się z Białorusi do Polski

12.06.2022, 08:57

14 cudzoziemców próbowało minionej nocy nielegalnie przedostać się do Polski przez polsko-białoruską granicę - podała w niedzielę (12.06) rano Straż Graniczna. SG zatrzymała też kolejnych dwóch tzw. kurierów osób, które nielegalnie przekroczyły granicę.


36-letni Gruzin przewoził nielegalnych migrantów - w Hajnówce zaatakował policjantkę kijem bejsbolowym

3.06.2022, 10:35

Do 10 lat więzienia grozi 36-letniemu Gruzinowi, który przewoził nielegalnych migrantów i zaatakował kijem bejsbolowym policjantkę. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Hajnówce.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
BAJM OiFP
Fotolia.com
WYPADEK
30.09.2022, 09:03, akt. 09:06

Wypadek na ul. Zjazd w Łomży

Pakowanie paczek do "Gwiazdki z książką", fot. Monika Kalicka
REGION
29.09.2022, 11:51, akt. 11:56

Druga edycja akcji "Czytanie ma głos"

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok