Radio Białystok | Wiadomości | 36-letni Gruzin przewoził nielegalnych migrantów - w Hajnówce zaatakował policjantkę kijem bejsbolowym

36-letni Gruzin przewoził nielegalnych migrantów - w Hajnówce zaatakował policjantkę kijem bejsbolowym

autor: Grzegorz Pilat

3.06.2022, 10:35, akt. 10:44

Do 10 lat więzienia grozi 36-letniemu Gruzinowi, który przewoził nielegalnych migrantów i zaatakował kijem bejsbolowym policjantkę. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Hajnówce.

Źródło: hajnowka.policja.gov.pl
Źródło: hajnowka.policja.gov.pl

Funkcjonariusze zauważyli jak przez jedno z rond bardzo szybko przejechał bus. Policjanci postanowili skontrolować auto i pojechali za nim.

Kierowca fiata widząc jadący za nim radiowóz przyspieszył, a następnie skręcił w ulicę Kochanowskiego. Po chwili, przy jednej z posesji, gwałtownie zahamował. W tym momencie drzwi od przestrzeni ładunkowej busa się odsunęły i wybiegły z niej osoby, które uciekły w głąb pobliskiego podwórka. Policjanci podbiegli do busa i wtedy kierujący nim mężczyzna niespodziewanie wyszedł przez drzwi od strony pasażera. W rękach trzymał kij bejsbolowy, którym zaatakował interweniującą policjantkę. Zamachnął się, jednak został szybko obezwładniony

- mówi rzecznik podlaskich policjantów podinsp. Tomasz Krupa.

Interweniującej policjantce nic się nie stało. Kierowcą busa okazał się 36-letni obywatel Gruzji.

Tłumaczył, że przestraszył się osób, które wybiegły z jego samochodu. Dodał, że do Hajnówki przyjechał po meble i nie wie w jaki sposób w przestrzeni ładunkowej znalazły się jakieś osoby. Obywatel Gruzji został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 36-latek usłyszał zarzuty pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy oraz czynnej napaści na funkcjonariusza policji 

- dodaje podinsp. Tomasz Krupa.

W pobliskim lesie żołnierze odnaleźli 3 osoby, które prawdopodobnie przewoził Gruzin. Było to dwóch obywateli Jemenu i jeden Syryjczyk, którzy nielegalnie przekroczyli granicę polsko-białoruską.

O dalszym losie 36-letniego kuriera z Gruzji zdecyduje teraz sąd.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


SG zatrzymała cudzoziemców podejrzanych o organizację nielegalnego przekraczania granicy

23.05.2022, 18:35

Straż Graniczna zatrzymała w Podlaskiem trzech cudzoziemców podejrzanych o udział w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy z Białorusią. Jeden z nich to tzw. kurier, dwaj pozostali to przewodnicy. Po postawieniu zarzutów cała trójka została aresztowana.


Ukraińcy zatrzymani po pościgu - przewozili w busie 9 nielegalnych imigrantów

9.05.2022, 14:29

Niedaleko Hajnówki policja zatrzymała po pościgu trzech Ukraińców, którzy w busie przewozili dziewięciu nielegalnych imigrantów z Syrii, Egiptu, Jemenu i Omanu. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli broń i niewielką ilość narkotyków.


Policja zatrzymała kierowcę podejrzanego o pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy

26.04.2022, 08:08

Polskiego kierowcę podejrzanego o pomocnictwo przy nielegalnym przekroczeniu granicy z Białorusią przez grupę pięciu obywateli Afganistanu, zatrzymała policja niedaleko Białowieży. Nielegalni imigranci zostali przekazani Straży Granicznej.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok