Radio Białystok | Wiadomości | 12 cudzoziemców próbowało w środę przedostać się z Białorusi do Polski

12 cudzoziemców próbowało w środę przedostać się z Białorusi do Polski

23.06.2022, 10:58, akt. 11:03

12 cudzoziemców próbowało minionej doby nielegalnie przedostać się do Polski przez polsko-białoruską granicę - podała w czwartek (23.06) rano Straż Graniczna. Jeden z migrantów przedostał się na stronę polską przepływając wpław Świsłocz.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska

Na Twitterze Straż Graniczna (SG) poinformowała, że wśród zatrzymanych w środę cudzoziemców byli obywatele m.in. Erytrei, Kamerunu i Indii. Zdarzenia miały miejsce na terenie ochranianym przez placówki SG w Narewce, Mielniku, Lipsku i Bobrownikach.

"Obywatel Senegalu przedostał się na stronę polską wpław przez rzekę Świsłocz" - podała SG. Do zdarzenie doszło na terenie działania SG w Bobrownikach; więcej szczegółów nie podano.

Do 30 czerwca 2022 r. obowiązuje rozporządzenie MSWiA w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim. Weszło ono w życie 2 marca jako przedłużenie poprzedniego, które obowiązywało od 1 grudnia 2021 r. do 1 marca 2022 r.

Od 1 lipca w Podlaskiem - zgodnie z rozporządzeniem wydanym przez wojewodę podlaskiego - będzie obowiązywał czasowy zakaz przebywania w odległości 200 metrów od granicy państwowej z Białorusią. Zakaz będzie obowiązywał do 15 września.

Trwają odbiory techniczne ukończonych odcinków bariery budowanej na granicy polsko-białoruskiej. Jak informuje SG, przęsła ustawione są na długości ok. 150 km (łącznie zapora ma mieć 186 km).

Praktycznie w całości gotowa jest droga techniczna biegnąca wzdłuż granicy, a wykonawcy deklarują dotrzymanie terminu oddania całej zapory do użytku z końcem czerwca. Do końca trzeciego kwartału tego roku ma być gotowa również tzw. zapora elektroniczna, czyli wyposażenie ogrodzenia w sieć czujników i kamer.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


SG: 33 osoby próbowały we wtorek dostać się nielegalnie do Polski z Białorusi, głównie w okolicach Białowieży

22.06.2022, 09:30

Kolejne 33 osoby próbowały we wtorek (21.06) dostać się nielegalnie do Polski z Białorusi - podała w środę na Twitterze Straż Graniczna. Byli to m.in. Egipcjanie, Senegalczycy, Kameruńczycy, Marokańczycy czy Syryjczycy.


SG: 34 cudzoziemców próbowało w poniedziałek przedostać się z Białorusi do Polski

21.06.2022, 09:18

34 cudzoziemców próbowało minionej doby nielegalnie przedostać się do Polski przez polsko-białoruską granicę - podała we wtorek rano Straż Graniczna. Straż Graniczna ) poinformowała, że wśród zatrzymanych w poniedziałek cudzoziemców byli obywatele m.in. Senegalu, Nigerii i Bangladeszu.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok