Radio Białystok | Wiadomości | Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży od października będzie miała nową nazwę

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży od października będzie miała nową nazwę

autor: Adam Dąbrowski

23.06.2022, 12:48, akt. 13:04

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży od 1 października zmieni nazwę na - Międzynarodową Akademię Nauk Stosowanych – poinformowały podczas konferencji prasowej władze tej uczelni.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski


Łomżyńska uczelnia niepubliczna spełnia wszystkie warunki wymagane dla akademii nauk stosowanych i wystąpiła z takim wnioskiem do Ministra Edukacji i Nauki, który wyraził na to zgodę.

- WSA istnieje już 25 lat, wszyscy nasi pracownicy naukowi są u nas na etatach, prowadzimy studia na dziesięciu kierunkach i pozytywnie przeszliśmy ponad dwadzieścia kontroli Polskiej Komisji Akredytacyjnej – wymienia twórca uczelni i jej rektor dr hab. Roman Engler.

To, że należy jej się określenie „międzynarodowa”, uzasadniono w kilkudziesięciostronicowym raporcie. Uwzględniono w nim zarówno kraje pochodzenia studentów i pracowników naukowych, jak i projekty realizowane przez WSA w międzynarodowym partnerstwie.

Najnowszy to unijny projekt dotyczący ekologizacji i „zielonej transformacji” w ramach programu Horyzonty Europy. Łomżyńska uczelnia niepubliczna znalazła się nim wśród 21 partnerów z całej Europy, obok drugiego polskiego reprezentanta – Polskiej Akademii Nauk.

Wyższa Szkoła Agrobiznesu oficjalnie zmieni nazwę na Międzynarodową Akademię Nauk Stosowanych podczas inauguracji nowego roku akademickiego - 1 października 2022r. Od 1 marca tego roku nazwę na Akademia Nauk Stosowanych w Łomży zmieniła dotychczasowa Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


prof. Roman Engler

2.06.2022, 18:04

"Chcielibyśmy zaproponować kształcenie młodzieży z Kazachstanu z polskimi korzeniami. Chcemy stworzyć im warunki do tego, by mogli studiować w programie "Studiuj i pracuj", gdzie zarabiają na czesne i koszty pobytu, a jednocześnie oszczędzają pieniądze" - mówi prof. Roman Engler.


"Pomoc Rodakom na Białorusi" - akcja studentów Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży

6.12.2019, 15:23

Po raz drugi studenci i pracownicy Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży chcą sprawić, aby mieszkający we wschodniej Białorusi Polacy poczuli atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.


Dzień otwarty w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży

23.03.2017, 10:29

Studenci Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży przygotowali Escape Room, czyli pokój zagadek. Żeby z niego wyjść, trzeba rozwiązać wszystkie łamigłówki i zagadki. Jest on jedną z atrakcji, które towarzyszą dniu otwartemu na uczelni.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok