Radio Białystok | Wiadomości | 80-latka z Białegostoku przekazała oszustom 60 tysięcy złotych

80-latka z Białegostoku przekazała oszustom 60 tysięcy złotych

autor: Grzegorz Pilat

23.06.2022, 15:50, akt. 15:57

Podlascy policjanci apelują, aby weryfikować każdą prośbę o pieniądze. 60 tysięcy złotych przekazała oszustom seniorka z Białegostoku, która uwierzyła, że jej brat spowodował wypadek. Ranna miała zostać 13-latka.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Na telefon stacjonarny 80-latki zadzwoniła fałszywa bratanica. Przekonała seniorkę, że jej ojciec spowodował wypadek, w którym ranna została dziewczynka, która jest w ciężkim stanie.


Oszustka dodała, że dziewczynka w stanie ciężkim trafiła do szpitala. W dalszej części rozmowy seniorka została poproszona o pieniądze na poczet formalności związanych z adwokatem. 80-latka, chcąc jak najszybciej pomóc bratu, przygotowała w foliowej torebce 40 tysięcy złotych. Po pieniądze zgłosił się mężczyzna. Seniorka myśląc, że jest to "adwokat" o którym wcześniej w rozmowie wspomniała "bratanica", przekazała mu gotówkę - mówi asp. Katarzyna Molska-Zarzecka z białostockiej policji.


80-latka, będąc cały czas na linii z oszustką, była na bieżąco przez nią instruowana.


Tym razem rzekoma bratanica powiedziała, że potrącona 13-latka niestety zmarła, w związku z czym potrzebna jest większa kwota pieniędzy. Dodała, że po kopertę zgłosi się ten sam "adwokat". Chwilę później seniorka przekazała mężczyźnie kolejne pieniądze. Tym razem było to 20 tysięcy złotych. O tym, że ta historia nigdy nie wydarzyła się, seniorka dowiedziała się jeszcze tego samego dnia od bratowej. Dopiero wówczas mieszkanka Białegostoku zrozumiała, że została oszukana - dodaje asp. Katarzyna Molska-Zarzecka.


Podlascy policjanci przypominają, że każda prośba o pieniądze musi być dokładnie zweryfikowana. W tym celu należy rozłączyć się i zadzwonić do bliskich.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Chciała kupić prezent na Dzień Dziecka przez internet - straciła pieniądze

23.06.2022, 07:11

Każde oszustwo, to dramat ludzi, którzy tracą oszczędności, tym bardziej jeśli chcieli je przeznaczyć na prezenty dla swoich dzieci.


Kasjerka suwalskiego banku udaremniła oszustwo

22.06.2022, 14:51

Dzięki czujności pracownicy banku mieszkanka Suwałk nie straciła oszczędności życia. Kasjerka zablokowała wypłatę kilkunastu tysięcy złotych po tym, jak dowiedziała się, że 74-latka planuje oddać pieniądze policjantom.


Internetowi oszuści wciąż aktywni w województwie podlaskim

17.06.2022, 14:12

Kolejni mieszkańcy województwa podlaskiego padli ofiarami internetowych oszustów. Kobieta z powiatu monieckiego i mężczyzna z powiatu suwalskiego stracili w sumie 3 000 złotych.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
SILVA KULAKOWSKI OiFP

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok