Radio Białystok | Wiadomości | Kasjerka suwalskiego banku udaremniła oszustwo

Kasjerka suwalskiego banku udaremniła oszustwo

autor: Grzegorz Pilat

22.06.2022, 14:51, akt. 15:06

Dzięki czujności pracownicy banku mieszkanka Suwałk nie straciła oszczędności życia. Kasjerka zablokowała wypłatę kilkunastu tysięcy złotych po tym, jak dowiedziała się, że 74-latka planuje oddać pieniądze policjantom.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com


Wcześniej na telefon stacjonarny seniorki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Przekonywał, że jej syn spowodował wypadek, a do szpitala miała trafić kobieta.


Oszust twierdził, że leczenie poszkodowanej kosztować będzie 80 tys. zł. Przekazanie tej kwoty miało spowodować, że syn suwalczanki nie pójdzie do więzienia. Kobieta poinformowała rozmówcę, że nie ma tyle pieniędzy. Mężczyzna zgodził się, aby pobrała tyle ile ma na koncie, pozostawiając sobie 1000 złotych - mówi komisarz Eliza Sawko z suwalskiej policji.


74-letnia suwalczanka, chcąc pomóc swojemu dziecku, poszła do banku. Tam opowiedziała o wszystkim kasjerce.


Pracownica banku od razu domyśliła się, że to może być próba oszustwa i wstrzymała wypłatę pieniędzy. Zadzwoniła do syna klientki i okazało się, że miała rację. Mężczyzna nie miał żadnego wypadku. Kasjerka o całej sytuacji powiadomiła policjantów. Tylko dzięki czujności pracownicy banku seniorka nie straciła oszczędności życia - dodaje kom. Eliza Sawko.


Podlascy policjanci kolejny raz przypominają, że nigdy nie informują o prowadzonych postępowaniach i nie proszą nikogo o pieniądze.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Internetowi oszuści wciąż aktywni w województwie podlaskim

17.06.2022, 14:12

Kolejni mieszkańcy województwa podlaskiego padli ofiarami internetowych oszustów. Kobieta z powiatu monieckiego i mężczyzna z powiatu suwalskiego stracili w sumie 3 000 złotych.


Pracownica banku z Moniek pomogła zapobiec oszustwu "na policjanta"

13.06.2022, 16:48

Policjanci z Moniek podziękowali pracownicy banku w tym mieście, która wstrzymała wypłatę pieniędzy 70-letniej pani. Seniorka padła ofiarą oszustwa, przestępcy przekonali ją, że musi wypłacić 15 tys. zł oszczędności i przekazać rzekomym funkcjonariuszom, by były bezpieczne. Za swoją postawę pracownica banku dostała list gratulacyjny i policyjne gadżety.


76-letni mieszkaniec powiatu augustowskiego uwierzył w szybki zysk i stracił pieniądze

26.05.2022, 08:42

Polskie Radio Białystok we współpracy z podlaską policją prowadzi kampanię społeczną "Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać". W każdy czwartek o 7:20 i 15:20 prezentujemy historie opowiedziane przez mieszkańców województwa podlaskiego, którzy padli ofiarami oszustów.


Chciał zainwestować w kryptowaluty, stracił ponad ćwierć miliona złotych

25.05.2022, 19:17

Podlascy policjanci ostrzegają przed niepewnymi inwestycjami w internecie. Blisko 300 tys. złotych stracił młody mieszkaniec powiatu suwalskiego, który trzykrotnie wpłacał pieniędzy różnym fałszywym firmom m.in. na zakup bitcoinów.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok