Radio Białystok | Wiadomości | Chciał zainwestować w kryptowaluty, stracił ponad ćwierć miliona złotych

Chciał zainwestować w kryptowaluty, stracił ponad ćwierć miliona złotych

autor: Grzegorz Pilat

25.05.2022, 19:17, akt. 19:32

Podlascy policjanci ostrzegają przed niepewnymi inwestycjami w internecie. Blisko 300 tys. złotych stracił młody mieszkaniec powiatu suwalskiego, który trzykrotnie wpłacał pieniędzy różnym fałszywym firmom m.in. na zakup bitcoinów.

Tomasz Zajda - stock.adobe.com
Tomasz Zajda - stock.adobe.com


0:00
0:00
Chciał zainwestować w kryptowaluty, stracił ponad ćwierć miliona złotych - relacja Grzegorza Pilata | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Mężczyzna ponad rok temu, na portalu społecznościowym znalazł ofertę inwestowania w kryptowaluty. Skontaktowała się z nim kobieta podająca się za brokera i zaproponowała mu założenie kont na dwóch platformach inwestycyjnych.


Mieszkaniec powiatu suwalskiego zaufał konsultantce i zainstalował aplikację, która miała służyć do kupowania kryptowalut. Tam, za namową fałszywej brokerki, zaczął dokonywać wpłat. Początkowo wszystko wskazywało na to, że pomnaża swoje oszczędności, bo widział zyski na swoim e-portfelu, założonym przez oszustkę. Kiedy jednak chciał je wypłacić, kobieta poinformowała go, że musi wykupić klucz aktywacyjny za 10 tysięcy dolarów - mówi mł. asp. Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.


Po kilku miesiącach rzekomego inwestowania mężczyzna zorientował się, że stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Chcąc odzyskać utracone oszczędności, zaczął szukać firmy, która miała mu w tym pomóc. Jednak i tym razem trafił na oszustów.


Zgodnie z ich instrukcjami założył kolejne portfele inwestycyjne, na które miały wpłynąć odzyskane pieniądze. Warunkiem aktywacji tych kont miało być przelanie pieniędzy. Jednak po wpłaceniu około 150 tysięcy złotych został oskarżony o próbę oszustwa. Na tym kontakt urwał się, a strona fałszywej firmy zniknęła z sieci - dodaje mł. asp. Elżbieta Zaborowska.


Mimo niepowodzeń mężczyzna po raz trzeci próbował odrobić stracone pieniądze. Znalazł w sieci ofertę firmowaną przez światowych inwestorów. Mężczyzna przelał pieniądze i kolejny raz padł ofiarą oszustów. Łącznie stracił blisko 280 tysięcy złotych.

Podlascy policjanci apelują o ograniczone zaufanie wobec firm, które oferują w internecie szybki i wysoki zysk.Polskie Radio Białystok wraz z podlaską policją prowadzi kampanię społeczną pt.: "Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać". W każdy czwartek o 7:20 i 15:20 prezentujemy historie mieszkańców woj. podlaskiego, którzy padli ofiarami oszustów. Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać! - akcja Polskiego Radia Białystok i podlaskiej Policji| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostoczanka wystawiła na sprzedaż odzież - straciła blisko 3 tys. zł

20.05.2022, 16:17

Podlascy policjanci ostrzegają przed oszustami korzystającymi z portali społecznościowych i komunikatorów. Za ich pośrednictwem 39-letnia białostoczanka straciła blisko 3 tys. zł chcąc sprzedać ubrania na popularnym serwisie handlu odzieżą.


Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać! - akcja Polskiego Radia Białystok i podlaskiej Policji - cz. 7

19.05.2022, 07:20

Polskie Radio Białystok we współpracy z podlaską policją prowadzi kampanię społeczną "Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać". W każdy czwartek o 7:20 i 15:20 prezentujemy historie opowiedziane przez mieszkańców województwa podlaskiego, którzy padli ofiarami oszustów.


Czujność uchroniła 88-latka przed utratą oszczędności życia

13.05.2022, 13:58

Ponad 21 tys. zł chciał przekazać fałszywym policjantom senior, który uwierzył, że jego oszczędności są zagrożone. Na szczęście w odpowiednim momencie zorientował się, że to oszustwo i poinformował prawdziwych funkcjonariuszy.


Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać! - akcja Polskiego Radia Białystok i podlaskiej Policji - cz. 4

28.04.2022, 07:20

Nie wszystkie inwestycje w Internecie są bezpieczne. Przekonał się o tym mieszkaniec powiatu siemiatyckiego, który chcąc zainwestować swoje oszczędności przelał nieznanej firmie kilka tysięcy euro.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok