Radio Białystok | Wiadomości | W Sokołach otwarto centrum wystawienniczo-targowe

W Sokołach otwarto centrum wystawienniczo-targowe

autor: Adam Dąbrowski

27.06.2022, 17:29, akt. 18:05

Nowoczesne centrum wystawienniczo-targowe powstało w Sokołach (pow. wysokomazowiecki).

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski


- To pierwszy taki obiekt w Polsce, tak wielofunkcyjny – zapewnia wójt Józef Zajkowski, który pomysł na tę inwestycję podpatrzył podczas wizyty w Niemczech.

Centrum wybudowane na ponad półtorahektarowym targowisku to trzy obiekty połączone ze sobą. Pierwszy to budynek administracyjno-biurowy z miejscem na gabinet weterynaryjny i z zapleczem sanitarnym. Dobudowany jest do większej hali, w której można zestawić ring do prezentacji zwierząt i rozsunąć trybuny dla widzów, a stąd przez łącznik można przejść do nieco mniejszej hali ze stanowiskami i kojcami dla zwierząt.

- Jeśli będzie taka potrzeba, wszystkie metalowe elementy wewnątrz można zdemontować i utworzyć duże puste powierzchnie np. na prezentacje sprzętu rolniczego, czy nawet konferencje tematyczne. Według mnie to centrum może żyć bez przerwy, a jak będzie wykorzystywane, zależeć będzie od zarządcy - tłumaczy Józef Zajkowski.

Wszystkie wnętrza są ogrzewane i klimatyzowane, więc imprezy mogą się tam odbywać przez cały rok niezależnie od pogody. Wójt nie wyklucza, że mogłyby być otwierane także dla handlujących w tradycyjne dni targowe w Sokołach, czyli wtorki.

Cała inwestycja kosztowała ponad 7,5 mln zł, z czego 4 mln zł to dofinansowanie, które gmina otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na pozostałą część samorząd musiał zaciągnąć kredyt, ale wójt liczy na zwrot części kosztów z Krajowego Planu Odbudowy.

- To z pewnością będzie miejsce, dzięki któremu region może się rozwijać, a to być może skłoni młodych ludzi do pozostawania i zakładania tu rodzin – stwierdził oprowadzany przez wójta po nowej inwestycji wiceminister Adam Andruszkiewicz.

Oficjalne otwarcie centrum w Sokołach połączone z dużą imprezą wystawienniczo-targową planowane jest na sierpień tego roku.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W gminie Sokoły powstanie pierwsza w Europie Rolnicza Dolina Wodorowa

25.12.2021, 12:11

Rolnicza Dolina Wodorowa ma powstać w gminie Sokoły. Będzie to pierwsza tego typu instalacja w Europie - podkreśla wójt Józef Zajkowski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok