Radio Białystok | Wiadomości | Pełnomocnicy okręgowi PiS z Podlaskiego odebrali nominacje

Pełnomocnicy okręgowi PiS z Podlaskiego odebrali nominacje

autor: Renata Reda

30.06.2022, 18:34, akt. 1.07.2022, 07:51

Wygrana w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych to główny cel jaki przed sobą stawiają nowi pełnomocnicy okręgów PiS w Podlaskiem. W Warszawie nominacje na pełnomocników w czwartek (30.06) odebrali marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, poseł Kazimierz Gwiazdowski i senator Jacek Bogucki.

źródło: Facebook Marszałka Artura Kosickiego
źródło: Facebook Marszałka Artura Kosickiego


Artur Kosicki będzie odpowiadać za okręg obejmujący Białystok, powiat białostocki i sokólski. Przygotowywany jest już program wyborczy.


My nie tylko rozmawiamy z naszymi wyborcami, ale też, jeżeli coś z nimi uzgodnimy w formie programu wyborczego, to realizujemy. Zarówno w sferze samorządowej, jak i rządowej. I to widać po działaniach rządu i sejmiku województwa podlaskiego. Teraz trzeba dołożyć wszelkich starań, pokazać ile udało się zrobić dla tego okręgu. Przygotowywany jest dobry program wyborczy - mówi Artur Kosicki.


Poseł Kazimierz Gwiazdowski jest pełnomocnikiem PiS okręgu suwalsko-łomżyńsko-moniecki. Zapowiada organizowanie wielu spotkań z wyborcami.


Musimy wrócić do tego w jaki sposób wygrywaliśmy kampanie wyborcze w 2015 i w 2019 roku, czyli do bezpośrednich rozmów z wyborcami. Musimy przedstawić nasze osiągnięcia. Głównym celem jest też konsolidacja partii. Musimy mówić jednym głosem. To może doprowadzić do naszego zwycięstwa w przyszłych wyborach. W sobotę przyjeżdża do Białegostoku prezes Jarosław Kaczyński i wicepremier Jacek Sasin. Ale takich spotkań jeszcze w lipcu będzie bardzo dużo - mówi Kazimierz Gwiazdowski.


Jacek Bogucki jest senatorem z okręgu obejmującego powiaty m.in. bielski, siemiatycki, wysokomazowiecki i hajnowski. I na tym też terenie został teraz pełnomocnikiem PiS. Uważa, że w prace partii trzeba zaangażować jak najwięcej młodych ludzi.


Dużym zadaniem jest zachęcenie do aktywności politycznej młodych ludzi. Tu jest wiele do zrobienia, bo niewielu młodych ludzi angażuje się bezpośrednio w politykę, w działanie na rzecz swoich środowisk, swojej gminy, swojej miejscowości, potem powiatu czy województwa, czy kraju. Będę starał się angażować młodych ludzi, którzy chcieliby zająć się strukturami młodzieżowymi w każdym powiecie, bo w tej chwili takich struktur nie ma - mówi Jacek Bogucki.


Nową strukturę okręgową Komitet Polityczny PiS zaakceptował we wtorek (28.06). W kraju będzie 94 pełnomocników okręgowych ugrupowania w miejsce 41 działających dotychczas. Nowe okręgi swoim zakresem terytorialnym są dostosowane do okręgów senackich.

Zmiany mają obowiązywać od 1 lipca, a formalne sprawy związane m.in. z przekazaniem dokumentacji i objęciem nadzoru nad strukturami w poszczególnych okręgach mają nastąpić do końca lipca.

Do tego czasu pełnomocnikiem PiS w naszym regionie będzie wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, który zgodnie z nowymi wytycznymi nie mógł zostać pełnomocnikiem okręgowym, bo pełni funkcję wiceministerialną.

Wicepremier Jacek Sasin będzie od 1 lipca opiekunem wojewódzkim podlaskich struktur PiS.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Komitet Polityczny PiS powołał nowych pełnomocników regionalnych i opiekunów województw

28.06.2022, 19:04

Będą nadzorować zmiany w lokalnych strukturach i współpracować z pełnomocnikami okręgowymi. Komitet Polityczny PiS zaakceptował we wtorek (28.06) nową strukturę okręgową partii i powołał 16 "opiekunów województw".


Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wzięła udział w pikniku rodzinnym w Supraślu [zdjęcia]

27.06.2022, 20:02

Nasz rząd stara się zapewnić wszystkim obywatelom bezpieczeństwo, w centrum zawsze stawia rodzinę - mówiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która w poniedziałek (27.06) w Supraślu koło Białegostoku wzięła udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez gminę Supraśl we współpracy z urzędem marszałkowskim.


Mariusz Błaszczak i Elżbieta Witek w Podlaskiem [zdjęcia]

27.06.2022, 12:31

Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i marszałek Sejmu Elżbieta Witek w poniedziałek (27.06) goszczą w województwie podlaskim. Spotkali się już z żołnierzami, którzy pracują na polsko-białoruskiej granicy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
KINO PLENEROWE, MŁODZI WIRTUOZI

REKLAMA
NIETEATR WARSZTATY TEATRALNE DLA DOROSŁYCHfot. Katarzyna Turowicz
REGION
15.08.2022, 14:06, akt. 14:14

Jarmark Kamedulski w Wigrach
Jesus Imaz, 1.08.2021, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
14.08.2022, 20:23, akt. 20:57

Jesus Imaz: Wracamy do gryźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok