Radio Białystok | Wiadomości | SG: 20 cudzoziemców próbowało w niedzielę dostać się nielegalnie do Polski z Białorusi

SG: 20 cudzoziemców próbowało w niedzielę dostać się nielegalnie do Polski z Białorusi

4.07.2022, 09:18, akt. 09:29

20 kolejnych cudzoziemców próbowało w niedzielę (3.07) dostać się nielegalnie do Polski z terytorium Białorusi - podała na Twitterze Straż Graniczna. Byli to między innymi obywatele Angoli, Kongo, Somalii, Sudanu i Egiptu.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Próby przekroczenia granicy miały miejsce na odcinkach granicy chronionych przez placówki SG: Białowieża i Bohukały. SG podała, że część z migrantów przeprawiała się przez rzeki Leśna Prawa i Bug.Dobiega końca budowa zapory na granicy. Będzie miała 187 km długości. To ogrodzenie ze stalowych przęseł, które ma pięć metrów wysokości i jest zwieńczone concertiną. Do jesieni ma być gotowe również zabezpieczenie elektroniczne, czyli system kamer i detektorów.


Z końcem czerwca przestały obowiązywać przepisy o czasowym zakazie przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim; wprowadzono je w związku z kryzysem migracyjnym, potem tłumaczono je również koniecznością zapewnienia porządku i bezpieczeństwa w związku z budową zapory inżynieryjnej.Można znów odwiedzać przygraniczne miejscowości - nie obowiązuje już zakaz przebywania [zdjęcia]Od 1 lipca do 15 września w Podlaskiem obowiązuje - wydany przez wojewodę na wniosek Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej - zakaz zbliżania się do granicy polsko-białoruskiej na odległość 200 metrów.
źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad dwie doby oczekiwania na odprawę tirów w Bobrownikach

3.07.2022, 09:18

Do 50 godzin czekają w niedzielę rano (3.07) na odprawę kierowcy aut ciężarowych na przejściu granicznym z Białorusią w Bobrownikach - podała podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Kolejka ma ponad 20 km.


gen. Andrzej Jakubaszek

1.07.2022, 08:14

"W końcu przeszliśmy na bardzo mobilny charakter ochrony granicy. Patrolowanie na pojazdach, pieszo, poruszanie się wzdłuż linii granicy, a nie stacjonowanie na poziomie posterunków obserwacyjnych, jak to było jeszcze przed budową zapory" - mówi gen. Andrzej Jakubaszek.


Można znów odwiedzać przygraniczne miejscowości - nie obowiązuje już zakaz przebywania [zdjęcia]

4.07.2022, 07:03

Po 10 miesiącach znowu można bez żadnych formalności wjechać do wielu miejscowości przy polsko-białoruskiej granicy. Od piątku 1 lipca nie obowiązuje zakaz przebywania w 115 miejscowościach województwa podlaskiego i 68 lubelskiego.


Premier Mateusz Morawiecki: Zapora na granicy z Białorusią jest wyrazem naszej skuteczności [zdjęcia, wideo]

30.06.2022, 06:54

To największa inwestycja w historii Straży Granicznej. Ma powstrzymać nielegalną migrację cudzoziemców z Białorusi. W czwartek (30.06) - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - mija termin głównych prac przy budowie zapory na polsko-białoruskiej granicy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok