Radio Białystok | Wiadomości | Centrum Pomocy Ukrainie - w nowym miejscu i na innych zasadach

Centrum Pomocy Ukrainie - w nowym miejscu i na innych zasadach

autor: Marcin Mazewski

12.07.2022, 07:39, akt. 07:48

Białostockie Centrum Pomocy Ukrainie wznowiło swoją działalność w nowej lokalizacji. Teraz uchodźcy wojenni mogą znaleźć wsparcie w wieżowcu przy ul. Andersa.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski

Jak mówi główny koordynator Centrum Pomocy Ukrainie Tomasz Dolata, zmieniła się nie tylko siedziba, ale i sposób działania.

To jest tak, jak było do tej pory - pomoc doraźna w zakresie produktów żywieniowych i środków chemicznych, wydawanych jeden dzień w tygodniu. Będzie to czwartek. Natomiast skupiamy się głównie na obszarach aktywizacji: pomoc w poszukiwaniu pracy, dostępu do lekarzy, pomoc seniorom, czy znalezienie mieszkania. Dostęp do pomocy będą miały tylko osoby zarejestrowane w centrum, o których staramy się zgromadzić jak najwięcej informacji, po to, by móc kontynuować proces ich aktywizacji - dodaje Tomasz Dolata.

Poprzednio Centrum Pomocy Ukrainie mieściło się w magazynie Jagiellonii przy ul. Jurowieckiej, ale wolontariusze musieli znaleźć sobie nowe miejsce. Po długich poszukiwaniach to się udało.

Jest tutaj nieco trudniej trafić, natomiast na naszej grupie na Facebooku jest dość dobrze zrobiona identyfikacja, adres. Myślę, że dla osób, które będą potrzebowały pomocy, nie będzie żadnego problemu z trafieniem tutaj. Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby nam w dalszym ciągu pomóc, jeżeli chodzi o wszelkie produkty żywnościowe z długim terminem przydatności do spożycia. Przyjmujemy również odzież, ale niezniszczoną, wypraną i wyprasowaną, bądź nową. Wysyłamy pomoc na Ukrainę i to jest 70 procent tego, co do nas trafia. 30 procent tej pomocy materialnej, rzeczowej jest rozdawane tu u nas na miejscu w CPU - dodaje Tomasz Dolata.

Nowa siedziba białostockiego Centrum Pomocy Ukrainie mieści się teraz w biurowcu przy ul. Andersa 38, na trzecim piętrze, w pokoju nr 309.| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wolontariusze po raz 11. zorganizowali konwój humanitarny i pojadą z Białegostoku na Ukrainę

18.06.2022, 14:26

Pomagają od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego. Społecznicy ze Stowarzyszenia "Czysty Świat", Stowarzyszenia Szczęśliwe Miasto Berdyczow oraz ekipy Traktoriady "Wyprawy Ursusem dookoła Świata", przy współpracy z innymi organizacjami 11. już raz wyruszają wieczorem z Białegostoku w konwoju humanitarnym między innymi do Berdyczowa, Buczy, Sum, Charkowa.


Pomoc w znalezieniu pracy i załatwianiu formalności - tak powinno wyglądać wsparcie dla uchodźców z Ukrainy

15.06.2022, 16:14

Pomoc prawna przy załatwianiu różnych formalności i ułatwienia w szukaniu pracy. W tym kierunku powinny iść teraz działania skierowane do uchodźców z Ukrainy.


Białostoccy wolontariusze cały czas apelują o przekazywanie darów Ukraińcom

10.06.2022, 14:59

Potrzeby cały czas są duże, ale możliwość oferowanej pomocy – coraz mniejsza. Przed trzema białostockimi punktami wydawania żywności uchodźcom z Ukrainy cały czas ustawiają się spore kolejki, ale z każdym dniem ubywa darów, które można im przekazać.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BERLIOZ | RAVEL | GERSHWIN

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Konferencja szkoleniowa

fot. Iza Kosakowska
SUWAŁKI
21.02.2024, 15:01, akt. 15:10

Suwałki mają nowe logoźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok