Radio Białystok | Wiadomości | Pomoc w znalezieniu pracy i załatwianiu formalności - tak powinno wyglądać wsparcie dla uchodźców z Ukrainy

Pomoc w znalezieniu pracy i załatwianiu formalności - tak powinno wyglądać wsparcie dla uchodźców z Ukrainy

autor: Edyta Wołosik

15.06.2022, 16:14, akt. 16:24

Pomoc prawna przy załatwianiu różnych formalności i ułatwienia w szukaniu pracy. W tym kierunku powinny iść teraz działania skierowane do uchodźców z Ukrainy.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Pomoc w znalezieniu pracy i załatwianiu formalności - tak powinno wyglądać wsparcie dla uchodźców z Ukrainy - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

To jeden z wniosków po spotkaniu "Współpraca środowiska lokalnego na rzecz imigrantów. Ochrona praw człowieka w kontekście osób w sytuacji migracyjnej", które odbyło się w Białymstoku. Wzięli w nim udział przedstawiciele organizacji pozarządowych i urzędów. 


Uchodźcy z Ukrainy są teraz  w innej sytuacji, ten pierwszy zryw społeczny dotyczył pomocy humanitarnej, żeby tym ludziom zapewnić dach nad głową i jedzenie, a teraz potrzebują oni pomocy w tym, żeby ułożyć sobie życie w Polsce, żeby odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości - mówi wiceprezes Fundacji "Okno na Wschód" Łukasz Pogorzelski.


Z perspektywy Lublina mogę powiedzieć, że w tej chwili zostały osoby, które nie mają gdzie wracać, których miejsce do życia zostało doszczętnie zniszczone, których mężowie, bracia, synowie walczą na froncie, a w wielu przypadkach już nie walczą, bo nie żyją, więc te osoby, które są w Polsce, muszą się odnaleźć w zupełnie nowej rzeczywistości - dodaje Piotr Skrzypczak ze Społecznego Komitetu Pomocy Ukrainie w Lublinie.


Dlatego m.in. Fundacja "Okno na Wschód" pomaga załatwiać różne formalności. 


Służymy pomocą prawną, więc można się do nas zwrócić z różnymi pytaniami, a jeżeli nie będziemy mogli pomóc, to współpracujemy z wieloma organizacjami, więc znajdziemy wsparcie i pomożemy - mówi Liza Mickiewicz z Fundacji "Okno na Wschód". 


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 120 tys. zł trafiło do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Białymstoku

14.06.2022, 15:16

W placówce przy ul. 11 Listopada w Białymstoku mieszkają teraz m.in. dzieci, które przyjechały z domu dziecka na Ukrainie.


3 699 zł z licytacji na pomoc uchodźcom z Ukrainy

21.06.2022, 05:38

Wraz z Fundacją Spe Salvi przeprowadziliśmy do kolejną radiową aukcję obrazów. Tym razem wylicytowane pieniądze - dokładnie 3 699 zł trafią do uchodźców z Ukrainy przebywających w Białymstoku.


Wystawa "Polska - Ukraina w moich oczach" [zdjęcia]

13.06.2022, 07:56

Możemy poznać twórczość malarską gości z Ukrainy, ale też pomóc uchodźcom, którzy przebywają w Białymstoku. W poniedziałek (o 13:00) w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej otwarto wystawę "Polska - Ukraina w moich oczach".


Przedstawiciele białoruskiej i ukraińskiej diaspory protestowali przed konsulatem Białorusi w Białymstoku

12.06.2022, 18:14

Wspominali zabitych żołnierzy i cywilów, a także manifestowali swój sprzeciw wobec rosyjskiej inwazji. Przedstawiciele białoruskiej i ukraińskiej diaspory protestowali przed konsulatem Białorusi w Białymstoku.


Gospodynie z Ukrainy przygotowały dania na obiad pod chmurką w podbiałostockich Jurowcach

12.06.2022, 08:09

Można było kupić i zjeść ukraińskie przysmaki, a przy okazji pomóc uchodźcom. W podbiałostockich Jurowcach zorganizowano niedzielny obiad pod chmurką.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok