Radio Białystok | Wiadomości | 21 wiejskich organizacji z województwa podlaskiego otrzymało mikrodotacje na swoją działalność

21 wiejskich organizacji z województwa podlaskiego otrzymało mikrodotacje na swoją działalność

autor: Ryszard Minko

13.07.2022, 14:10, akt. 15:27

Jedni chcą przygotować kiermasz regionalnych dań, inni chcą wydać kalendarz kulinarny, a jeszcze inni zaprojektować i wykonać etno stroje - 21 wiejskich organizacji pozarządowych otrzymało z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego mikrodotacje na swoją działalność.

Źródło: Paweł Krukowski / UMWP
Źródło: Paweł Krukowski / UMWP

Chodzi o kwoty od 600 złotych do maksymalnie 7,5 tysiąca złotych na realizację zgłoszonego projektu, który ma aktywizować mieszkańców.

To nie tylko Koła Gospodyń Wiejskich, ale też jednostki OSP czy parafie - wszystkie te lokalne organizacje są wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o aktywizację społeczności, dlatego staramy się dofinansowywać wszystkie ciekawe inicjatywy 

- mówi wicemarszałek województwa podlaskiego Sebastian Łukaszewicz:

Jednym z pomysłów dofinasowanym maksymalną kwotą 7,5 tysiąca złotych jest projekt Koła Gospodyń Wiejskich w Sitawce. Za te pieniądze działacze i działaczki chcą przygotować sobie specjalne ubrania, które w nowoczesny sposób będą promowały ich region. 

- Po licznych działaniach przyszedł czas, by się zacząć wyróżniać strojem, który połączy ludowe, etno wątki z nowoczesnością, bo jesteśmy nowoczesnym kołem gospodyń wiejskich - mówi Izabela Gwiazdowska z Koła Gospodyń Wiejskich w Sitawce.

Koło gospodyń znane jest ze swojego wcześniejszego projektu - szlaku drewnali, czyli wieloformatowych malowideł na drewnianych budynkach przedstawiających mieszkańców wsi. 

W sumie do 21 organizacji trafi nieco ponad 131 tysięcy złotych z budżetu województwa podlaskiego.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlaskie koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia dostały dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego

30.06.2022, 16:25

To pieniądze m.in. na zakup strojów, wyposażenia stoisk czy organizację imprez kulturalnych. Blisko 400 tysięcy złotych przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego na działalność m.in. kół gospodyń wiejskich, lokalnych centrów i stowarzyszeń.


Podlaskie gminy, powiaty i kluby sportowe otrzymały dofinansowanie z budżetu województwa

22.06.2022, 13:56

Dzięki tym pieniądzom będą możliwe m.in. remonty dróg czy przebudowa kanalizacji, ale też rozwijanie sportowych pasji u dzieci. Blisko 2,5 miliona złotych z budżetu województwa podlaskiego otrzymało kilkanaście gmin, powiatów i klubów sportowych z regionu.


Blisko 30 samorządów z regionu otrzymało dotację z programu Kreatywna Wieś

8.06.2022, 15:25

Budowa miejsc rekreacyjnych i remonty w świetlicach - to niektóre cele lokalnych władz w Podlaskiem, które otrzymały wsparcie z wojewódzkiego programu Kreatywna Wieś.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


fot. Paweł Wądołowski
PRZYRODA
30.09.2023, 08:47, akt. 18:37

Nurkowie posprzątali Biebrzę


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok