Radio Białystok | Wiadomości | Podlaskie koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia dostały dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego

Podlaskie koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia dostały dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego

autor: Grzegorz Pilat

30.06.2022, 16:25, akt. 16:53

To pieniądze m.in. na zakup strojów, wyposażenia stoisk czy organizację imprez kulturalnych. Blisko 400 tysięcy złotych przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego na działalność m.in. kół gospodyń wiejskich, lokalnych centrów i stowarzyszeń.

fot. Grzegorz Pilat
fot. Grzegorz Pilat


0:00
0:00
Koła gospodyń wiejskich z regionu dostały dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego - relacja Grzegorza Pilata | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

32 umowy podpisano w parku Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy.

Beneficjanci podkreślają, że dzięki tym pieniądzom uda się zrealizować wiele zakupów i imprez kulturalnych.


Dzięki temu dofinansowaniu zrealizujemy projekt pod nazwą: „Dbaj o tradycję! - przepis na życie”. Będzie to piknik wielopokoleniowy, w czasie którego chcemy propagować tradycje lokalne, kulinarne, i rękodzielnicze. Pragniemy stwarzać takie warunki, aby imprezy tego typu były dostępne dla jak największej ilości lokalnych mieszkańców - mówił Małgorzata Dąbrowska z Koła Gospodyń Wiejskich „Żochowiacy” z gminy Nowe Piekuty.


Z kolei Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Wodniczka” na przedsięwzięcie pod nazwą „Potupajka w Szorcach” dostało dofinansowanie w wysokości 7 330 zł.


Poprzez tę inicjatywę pragniemy zrzeszyć wszystkich z sąsiedztwa przy muzyce dawnej. Chcemy też te tradycyjne tańce i to jak się przy nich kiedyś bawiono, pokazać młodym ludziom - podkreśla Bożena Pogorzelska ze stowarzyszenia.


Wicemarszałek województwa podlaskiego Sebastian Łukaszewicz mówi, że dzięki dotacjom będą zrealizowane przedsięwzięcia integrujące mieszkańców wsi, a także podnoszące ich poziom życia.


Rozwój terenów wiejskich to nie tylko budowa dróg, domów kultury, ale to też działania, którym to wy, mieszkańcy dajecie impuls i pomagacie rozwijać się lokalnym społecznościom. Poprzez wsparcie finansowe tych inicjatyw staramy się docenić te projekty. Wszystkie te pomysły są warte realizacji, bo to Wy pobudzacie do życia lokalne społeczności i Wasze małe ojczyzny - wyjaśnia Sebastian Łukaszewicz.


W sumie dotacje z urzędu marszałkowskiego na swoją działalność otrzyma ponad 60 lokalnych organizacji i kół gospodyń wiejskich z regionu.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Konkurs kulinarny w Szczuczynie o "Grabie Szczuki"

12.06.2022, 17:18

O "Grabie Szczuki" walczą uczestnicy konkursu kulinarnego w Szczuczynie.


Podlaskie stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich otrzymały pieniądze na projekty związane z pszczelarstwem

9.06.2022, 12:48

Warsztaty kulinarne, akcje sadzenia drzew miododajnych i promocja produktów pszczelich. M.in. to zrealizują koła gospodyń wiejskich i organizacje pozarządowe dzięki pieniądzom z podlaskiego urzędu marszałkowskiego. Władze województwa po raz kolejny dofinansowały projekty, których celem jest promowanie pszczelarstwa.


I Forum Kół Gospodyń Wiejskich w Niećkowie

6.06.2022, 15:24

Gotują, dbają o lokalne tradycje, a czasami po prostu spotykają się na kawę. Koła Gospodyń Wiejskich od kilku lat dynamicznie się rozwijają.


Busłowe łapy, kisiel owsiany i karp knyszyński na ministerialnej liście produktów tradycyjnych

23.05.2022, 13:39

Trzy produkty związane z kulturą podlaską: busłowe łapy, kisiel owsiany oraz karp knyszyński zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi - poinformowano w poniedziałek (23.05) na konferencji w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


fot. Katarzyna Turowicz
REGION
15.08.2022, 14:06, akt. 14:14

Jarmark Kamedulski w Wigrach
Jesus Imaz, 1.08.2021, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
14.08.2022, 20:23, akt. 20:57

Jesus Imaz: Wracamy do gry
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok