Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 2 mln zł na cyfryzację dla powiatów województwa podlaskiego

Ponad 2 mln zł na cyfryzację dla powiatów województwa podlaskiego

autor: Wojciech Szubzda

27.07.2022, 15:14, akt. 15:50

Pieniądze będzie można przeznaczyć np. na nowe komputery, oprogramowanie i szkolenia urzędników. Blisko 2 mln 200 tys. zł otrzymają łącznie podlaskie powiaty z rządowego programu "Cyfrowy Powiat" sfinansowanego przez UE.

źródło: www.gov.pl
źródło: www.gov.pl

O pieniądze potrzebne na informatyzację urzędów zabiegali sami samorządowcy - mówił w Siemiatyczach sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Adam Andruszkiewicz. W siedzibie starostwa symboliczny czek na 130 tys. zł odebrał starosta siemiatycki Marek Bobel.


- Dostawaliśmy wiele próśb od samorządowców, żeby znaleźć innowacje i nowoczesne rozwiązania. Nasze urzędy, szkoły, jednostki podległe starostwom chcą być innowacyjne i świadczyć usługi w sposób nowoczesny. Chcą korzystać z nowoczesnego sprzętu i szybkiego internetu, żeby obywatele również byli zadowoleni - mówił Adam Andruszkiewicz.


Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach dostanie ponad 130 tys. zł. Starosta Marek Bobel już wie, na co przeznaczy te pieniądze.


- Tę kwotę przeznaczymy na analizę cyberbezpieczeństwa, bo jesteśmy praktycznie w sytuacji wojny cybernetycznej z Rosją. Chcemy też doposażyć serwerownię i kupić drobny sprzęt IT. Dostaliśmy 130 tys. zł. Nie jest to może kwota olbrzymia, ale jest to dobry początek, bo dotychczas było tak, że to gminy miały łatwiejszy dostęp do różnych form pomocy w zakresie IT - podkreślał Marek Bobel.


Z podlaskich powiatów najwięcej pieniędzy - 350 tys. zł - dostanie powiat białostocki, a najmniej - 100 tys. - powiat sejneński.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


400 tys. zł z programu Kreatywna Wieś trafi do 23 podlaskich gmin

21.07.2022, 15:38

Będą remonty świetlic, powstaną też nowe miejsca do rekreacji. Kolejne inwestycje w podlaskich gminach dofinansował samorząd województwa.


Prawie 10 mln zł otrzymały samorządy z powiatu grajewskiego na inwestycje drogowe

18.07.2022, 17:06

Prawie 10 milionów złotych otrzymały samorządy z powiatu grajewskiego na remont dróg.


Podlascy parlamentarzyści: Program Inwestycji Strategicznych to dla wielu popegeerowskich gmin szansa na rozwój

15.07.2022, 16:34

Podlascy parlamentarzyści podkreślają, że rządowy Program Inwestycji Strategicznych to szansa na rozwój dla wielu popegeerowskich gmin. Łączna wartość wsparcia samorządów z naszego regionu w tej edycji projektu to ponad 193 miliony złotych. Dzięki temu powstaną 93 inwestycje w 88 gminach.


90 mln zł od ZUS na poprawę bezpieczeństwa pracy

2.07.2022, 09:16

Trwa nabór wniosków w konkursie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dla firm na dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo pracy. Budżet konkursu wynosi 90 mln zł. Wnioski o dofinansowania można składać do 8 lipca.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok