Radio Białystok | Wiadomości | Białostockie stowarzyszenia prowadzą zbiórkę podręczników do szkół ponadpodstawowych

Białostockie stowarzyszenia prowadzą zbiórkę podręczników do szkół ponadpodstawowych

autor: Marcin Mazewski

4.08.2022, 07:19, akt. 07:24

To pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin z Białegostoku, ale też uchodźców z Ukrainy. Dwa białostockie stowarzyszenia prowadzą zbiórkę podręczników do szkół ponadpodstawowych.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski

Podręczniki będą bezpłatnie wypożyczane młodzieży.

- W ten sposób chcemy nieco odciążyć domowe budżety wielu rodzin - mówi Beata Falkowska ze Stowarzyszenia Białystok-Eindhoven.

- Prowadzimy sklep z używanymi rzeczami żeby pozyskiwać środki m.in. na zakup podręczników, ale też zbieramy podręczniki. Wypożyczamy te podręczniki od dwudziestu lat. Chcemy też objąć pomocą młodzież, dzieci uchodźców z Ukrainy. Także zapraszamy do nas, będziemy wypożyczać im książki. Kupujemy podręczniki nowe do klasy czwartej, ale chętnie przyjmiemy też książki od mieszkańców Białegostoku, z tym że wyłącznie książki do szkół średnich - dodaje.

W akcję włączyło się też inne białostockie stowarzyszenie - Droga.

- Ludzie do nas również przynoszą podręczniki, my je przekazujemy, chodzi o podręczniki do szkół ponadpodstawowych - liceum, technikum. Oczywiście musi być aktualna baza programowa. To jest wsparcie nie tylko dla Polaków, którzy potrzebują, ale też dla Ukraińców. Ponieważ część dzieci jest w wieku szkół ponadpodstawowych i oni już samodzielnie muszą nabyć te książki. Więc jeżeli ktoś ma takie książki, to może też wesprzeć wszystkich potrzebujących, włącznie z Ukrainą - mówi Marta Daniszewska ze Stowarzyszenia Droga.

Podręczniki można przynosić do siedziby stowarzyszenia Droga przy Proletariackiej, a także do biura stowarzyszenia Białystok-Einhoven, bądź sklepu Pod Wiatrakiem mieszczących się przy ul. Boruty.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostockie antykwariaty szykują się na falę kupujących - na topie będą podręczniki szkolne

4.08.2022, 07:09

Po czerwcowej fali sprzedaży książek, antykwariaty szykują się na kolejną falę - tym razem kupujących. Na topie będą podręczniki szkolne, które tym bardziej zyskują na wartości, im droższe są książki całkowicie nowe.


Białostocki oddział IPN przekazał Kuratorium Oświaty podręczniki, które trafią do ukraińskich uczniów

14.04.2022, 13:46

Pierwotnie publikacja miała być międzynarodową prezentacją polskiej historii - dziś po wydaniu jej w języku ukraińskim stała się swoistym przewodnikiem po dziejach Polski przeznaczonym dla Ukraińców obecnie przebywających w naszym kraju. Białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej przekazał Kuratorium Oświaty pakiet podręczników, które docelowo trafią do podlaskich szkół, do których uczęszczają ukraińscy uczniowie.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie

Maraton Bluesowy, fot. Sylwia Krassowska
BIAŁYSTOK
3.12.2022, 18:46, akt. 18:51

Wystartował Maraton Bluesowyźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok