Radio Białystok | Wiadomości | Zamknięte rondo w Wasilkowie - kierowcy muszą jeździć objazdami

Zamknięte rondo w Wasilkowie - kierowcy muszą jeździć objazdami

autor: Wojciech Szubzda

16.08.2022, 07:58, akt. 07:58

Spore utrudnienia czekają na kierowców w Wasilkowie. Aż przez ponad miesiąc zamknięte będzie rondo przy cerkwi. Chodzi o fragment ul. Białostockiej od Kupieckiej do Mickiewicza i część ul. Kościelnej i Rynek Kilińskiego.

Objazdy w powodu zamknięcia ronda w Wasilkowie, źródło: wasilkow.pl
Objazdy w powodu zamknięcia ronda w Wasilkowie, źródło: wasilkow.pl

Jak podają miejscy urzędnicy z Wasilkowa - poprawiana będzie nawierzchnia z kostki granitowej. To roboty w ramach gwarancji - wykonanej kilka lat temu inwestycji.

W związku z pracami będą objazdy. Inne dla samochodów osobowych i ciężarowych, a inne dla autobusów komunikacji miejskiej.

Kierowcy osobówek już na rondzie od strony Białegostoku będą musieli jechać w ulicę Jurowiecką i dalej zgodnie ze znakami (ul. Spożywczą i Elektryczną, Wojtachowską, Polną, Grodzieńską). Podobnie w przeciwnym kierunku, czyli do Białegostoku.

Objazdy autobusów:

Linia BKM nr 100
W kierunku do Świętej Wody pojedzie trasą zastępczą przez Białostocką, Kupiecką, Wojtachowską, Kościelną, Polną, Grodzieńską w kierunku do Świętej Wody. Trasa powrotna to Grodzieńska, Podleśna, Kościelna, Wojtachowska, Kupiecka, Białostocka w kierunku Białegostoku.

Linia BKM nr 102
Trasa od Sochoń w kierunku Wasilkowa zostanie skrócona - ostatnim przystankiem będzie pętla przy ul. Żwirowej. Jednocześnie będzie to pierwszy przystanek w kierunku Sochoń.

Linia BKM nr 122
Trasa będzie przebiegała ul. Białostocką, Kupiecką, Wojtachowską, Kościelną Polną, Grodzieńską do pętli przy ul. Rabczyńskiego przy cmentarzu. Trasa powrotna to: Grodzieńska, Podleśna, Kościelna, Wojtachowska, Kupiecka, Białostocka.

Linia BKM nr 108
W czasie remontu ronda nie będzie dojeżdżała do Wasilkowa i zakończy się na pętli w Nowodworcach (obok remizy OSP). Jednocześnie będzie to pierwszy przystanek w kierunku do Białegostoku.

Linia wewnętrzna W1

Ze Studzianek trasa będzie prowadziła przez ulice: 11 Listopada, Podleśną, Kościelną, Polną, Grodzieńską, Mickiewicza, Kościelną, Polną do pętli przy ul. Żwirowej. Przystankiem, na którym będzie można się przesiąść do autobusu BKM będzie przystanek przy ul. Kościelnej, przy blokach mieszkalnych.

Do Studzianek trasa będzie prowadziła od pętli przy ul. Żwirowej przez ul. Żwirową, Polną, Grodzieńską, Mickiewicza, Kościelną, Polną, Grodzieńską, 11 Listopada. Przystankiem, na którym będzie można się przesiąść do autobusu BKM będzie przystanek przy ul. Kościelnej, naprzeciwko kościoła pw. Przemienienia Pańskiego.

Linia wewnętrzna W3
Od strony Jurowiec trasa będzie przebiegała ul. Jurowiecką, Spożywczą, Polną Kościelną, Mickiewicza, ul. Grodzieńską, Polną.

Przejazd przez rondo przy cerkwi w Wasilkowie będzie zamknięty od wtorku (16.08) od 10:00 do 20 września.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Niektórzy mieszkańcy Wasilkowa mają problem z dojazdem do pracy w Białymstoku

3.08.2022, 16:38

Urzędnicy wymieniają się pismami, a mieszkańcy Wasilkowa mają problem z dojazdem do pracy w Białymstoku. Powodem jest wakacyjny rozkład jazdy, w którym zlikwidowano dwa poranne kursy "setki" z Wasilkowa.


W Wasilkowie oficjalnie otwarto Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy

23.07.2022, 12:14

W sobotę (23.07) w Wasilkowie oficjalnie otwarto Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy. To pierwsze takie miejsce w województwie podlaskim.


Mieszkańcy Wasilkowa wybrali projekty do budżetu obywatelskiego

22.10.2021, 12:13

Mieszkańcy wybrali w sumie dziewięć zwycięskich projektów. Ich łączna kwota to 500 tys. zł.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
BAJM OiFP
Fotolia.com
WYPADEK
30.09.2022, 09:03, akt. 09:06

Wypadek na ul. Zjazd w Łomży

Pakowanie paczek do "Gwiazdki z książką", fot. Monika Kalicka
REGION
29.09.2022, 11:51, akt. 11:56

Druga edycja akcji "Czytanie ma głos"

Źródło: Archiwum
SUWAŁKI
28.09.2022, 20:52, akt. 21:15

Suwałki mają nowy herb


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok