Radio Białystok | Wiadomości | Można już składać wnioski o dodatek węglowy

Można już składać wnioski o dodatek węglowy

autor: Ryszard Minko

17.08.2022, 15:23, akt. 15:35

Od środy (17.05) można już składać wnioski o dodatek węglowy. O jednorazowe świadczenie w wysokości trzech tysięcy złotych można się ubiegać do końca listopada.

stock.adobe.com
stock.adobe.com

Wnioski o przyznanie dodatku węglowego można już składać w każdej z gmin, natomiast mieszkańcy Białegostoku mogą to zrobić na trzy sposoby: przez Internet z wykorzystaniem platformy ePUAP, osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ulicy Klepackiej lub wysłać go pocztą na adres MOPR.

Jak wynika z przyjętej przez sejm ustawy o dodatku węglowym, 3 tysiące złotych przysługuje dla gospodarstwa domowego, w którym głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza lub inny ogrzewacz powietrza wykorzystujący opał zawierający przynajmniej 85 procent węgla kamiennego. Co ważne taki opał powinien być też wskazany w deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków prowadzonej przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Białostocki magistrat informuje, że nie dysponuje danymi dotyczącymi rodzaju opału wykorzystywanego przez mieszkańców Białegostoku.

Wiadomo, że takie deklaracje złożyło blisko 22,5 tysiąca właścicieli nieruchomości, przy czym w ostatnim czasie wielu z nich zdecydowało się na ich poprawienie. Jak wynika z informacji Departamentu Komunikacji Społecznej, zdecydowana większość korekt dotyczy wskazania węgla jako źródła paliwa do ogrzewania domu.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ciepłownia w Mońkach chce podnieść stawki o 260 proc. - mieszkańcy piszą petycję do rządu

16.08.2022, 09:49

Mieszkańcy bloków w Mońkach są poruszeni zapowiadaną podwyżką opłat za ciepła wodę i ogrzewanie i licznie podpisują się pod petycją do rządu. Jedyna miejscowa ciepłownia wnioskuje do Urzędu Regulacji Energetyki o zgodę na podwyżkę taryf o kilkaset procent.


Jacek Sasin: nie powinno być problemu z dostępnością węgla [zdjęcia]

23.07.2022, 18:05

Nie powinno być w tym roku problemu z dostępności węgla - mówił w sobotę (23.07) w Radziłowie wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Podkreślał też, że są podejmowane działania jak sprowadzenie 6,5 mln ton węgla zmieszanego czy zamówienie dodatkowych 4,5 mln ton węgla opałowego.


Sejm uchwalił ustawę o dodatku węglowym

22.07.2022, 11:29

Sejm przyjął w piątek (22.07) ustawę o dodatku węglowym. Za głosowało 261 posłów, 36 było przeciw, 149 wstrzymało się od głosu.


Gmina Wasilków dopłaci do wymiany kotłów węglowych

1.02.2021, 12:45

O gminne pieniądze na wymianę "kopciuchów" mogą ubiegać się mieszkańcy gminy Wasilków. Kolejny raz samorząd dofinansuje ekologiczne instalacje centralnego ogrzewania.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok