Radio Białystok | Wiadomości | Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Nurzec-Stację i okolice Czeremchy [zdjęcia, wideo]

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Nurzec-Stację i okolice Czeremchy [zdjęcia, wideo]

autor: Paweł Wądołowski, Wojciech Szubzda

5.09.2022, 07:13, akt. 6.09.2022, 08:21

Rząd stara się jak najlepiej doposażyć policję i straż graniczną, by ludzie czuli się bezpiecznie. Mówił o tym premier Mateusz Morawiecki w miejscowości Nurzec-Stacja. Objazd po wschodniej Polsce i spotkania z mieszkańcami to jeden z elementów akcji "Bezpieczna Polska - Bezpieczni Polacy".

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Premier odwiedził Nurzec-Stację

W Nurcu-Stacji szef rządu spotkał się z policjantami i odwiedził miejscowy posterunek, który od lipca funkcjonuje w tej miejscowości.

Żyjemy w bardzo niespokojnych czasach i dziś ta bliskość obywatela do policji, do służb wewnętrznych jest bardzo ważna. Inwestujemy w związku z tym właśnie w to, aby służby, aby policja były jak najlepiej wyposażone. Także Straż Graniczna, również Ochotnicze Straże Pożarne i Państwowa Straż Pożarna. To niezwykle ważne służby, które zapewniają bezpieczeństwo Polakom

- mówił w Nurcu-Stacji premier Mateusz Morawiecki.

Premier mówił też o wynikach badań poczucia bezpieczeństwa obywateli.

Widziałem zestawienie z różnych krajów świata, jakie jest poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców różnych państw. I z dumą mogłem zauważyć, że Polska, polskie służby, polska policja zapewnia poczucie bezpieczeństwa na najwyższym poziomie 

- mówił premier.

Wizyta Mateusza Morawieckiego w miejscowości Nurzec Stacja to część akcji #BezpiecznaPolskaBezpieczniPolacy. Premier podczas spotkań mówi między innymi o założeniach przyszłorocznego budżetu państwa, w którym przewidziane są większe wydatki na bezpieczeństwo.


Mateusz Morawiecki: Zapora skutecznie ogranicza nielegalną migrację

"Zapora na polsko-białoruskiej granicy skutecznie ogranicza nielegalną migracje" - tak przy granicy w niewielkiej podlaskiej wsi Bobrówka mówił premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że zapora będzie jeszcze skuteczniejsza po zainstalowaniu systemu kamer i elektronicznych czujników. 


Premier Mateusz Morawiecki mówił, że teraz granica polsko-białoruska to jedna z najlepiej zabezpieczonych granic w Unii Europejskiej, a przypadki jej nielegalnego przekraczania są jednostkowe.

Mówił, ze Polska jest coraz bezpieczniejsza a zapora jest tego dowodem. Podkreślał, że jeszcze kilka miesięcy temu granica była prawie całkowicie otwarta dla prowokacyjnych działań Łukaszenki i Putina, którzy - jak mówił premier - odpowiadają za otwarcie szlaku nielegalnej migracji,

Szef rządu mówił, że cały system zabezpieczeń będzie jeszcze skuteczniejszy po oddaniu perymetrii. Granicę polsko-białoruską na 186 km zabezpiecza już bariera fizyczna. Trwa budowa systemu kamer i czujników. 

Pierwsze kilometry bariery elektronicznej będą uruchamiane pod koniec września.

We wtorek (06.09) szef rządu spotyka się na śniadaniu z rolnikami w Dąbrowie Moczydłach. Potem odwiedzi Spółdzielnię Mleczarską Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem.

| red: bs, mag, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rząd przedstawił raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku niemieckiej agresji

1.09.2022, 15:27

"Niemcy ponoszą odpowiedzialność za II wojnę światową jako całe społeczeństwo. Bez prawdy, bez zadośćuczynienia, bez odszkodowania nie ma normalnych relacji między ludźmi, a tym bardziej między państwami i narodami" - powiedział w czwartek (01.09) premier Mateusz Morawiecki.


Premier Mateusz Morawiecki: Zapora na granicy z Białorusią jest wyrazem naszej skuteczności [zdjęcia, wideo]

30.06.2022, 06:54

To największa inwestycja w historii Straży Granicznej. Ma powstrzymać nielegalną migrację cudzoziemców z Białorusi. W czwartek (30.06) - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - mija termin głównych prac przy budowie zapory na polsko-białoruskiej granicy.


Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Podlaskiem [zdjęcia]

9.06.2022, 07:13

Chciałbym, żeby cała Polska miała w sobie gen wspólnoty, chciałbym, żeby Polska nie była tak podzielona - powiedział w czwartek (09.06) premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z mieszkańcami w miejscowości Rutki-Kossaki.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok