Radio Białystok | Wiadomości | Maciej Stolarczyk: Lechia na pewno była bardzo zmotywowana, żeby pokazać swoją jakość

Maciej Stolarczyk: Lechia na pewno była bardzo zmotywowana, żeby pokazać swoją jakość

17.09.2022, 18:08, akt. 19:17

Piłkarze Jagiellonii Białystok wywalczyli jeden punkt w meczu z ostatnią w tabeli Lechią Gdańsk. W sobotnim (17.09) meczu zremisowali 2:2. Gole dla Jagiellonii strzelili Marc Gual i Jesus Imaz, a dla rywali dwa gole strzelił Flavio Paixao.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Maciej Stolarczyk: Już na początku zdobyliśmy bramkę, ale zdawaliśmy sobie sprawę, że gramy z trudnym rywalem

Mecz ułożył się dla nas bardzo dobrze. Już na początku zdobyliśmy bramkę, ale zdawaliśmy sobie sprawę, że gramy z trudnym rywalem, tym bardziej, że obecnie znajduje się on w takiej, a nie innej sytuacji. Lechia na pewno była bardzo  zmotywowana, żeby pokazać swoją jakość, bo w jej szeregach są naprawdę  dobrzy piłkarze.

Od początku chcieliśmy zaatakować gospodarzy i wysoko odbierać  piłkę. I właśnie w ten sposób strzeliliśmy pierwszego gola. Później  gdańszczanie doszli do głosu i wzięli ciężar gry na siebie. Wykorzystali  to, że trochę oddaliśmy im przestrzeni, ale za wiele z tego nie  wynikało. Mieliśmy natomiast swoje kolejne szanse.

- Druga połowa była w naszych wykonaniu trochę słabsza. Nie  stworzyliśmy sobie w niej za wielu okazji. Szanujemy ten punkt, bo  pomimo tego, że Lechia nie ma zbyt imponującego dorobku, wciąż jest to  dobra drużyna. W pełni zadowoleni jednak nie jesteśmy, bo uważam, że  stać nas na lepszą grę

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Maciej Stolarczyk.


Maciej Kalkowski: Wydaje mi się, że dobrze się dzisiaj prezentowaliśmy

Muszę zapytać, czy ten mecz dało się oglądać, bo moim zdaniem było to niezłe spotkanie w naszym wykonaniu. Wiedzieliśmy, że Jagiellonia jest groźnym zespołem i że będzie grała wysoko oraz agresywnie. Szkoda tych błędów w obronie, bo na odprawie ustalamy sobie coś innego i mieliśmy zacząć inaczej. Nie wiem, czy niektórzy tego nie zrozumieli. W trzeciej minucie nam nie wyszło, ale wydaje mi się, że dobrze się dzisiaj prezentowaliśmy.

Szacunek dla zespołu, bo w takiej sytuacji, w jakiej się obecnie znajdujemy, kiedy dwa razy przegrywamy u siebie, nie jest łatwo z tego  wyjść, a wyciągnęliśmy na 2:2. Na pewno zamierzaliśmy ten mecz wygrać,  graliśmy do przodu i chcieliśmy zdobyć trzecią bramkę.

Dzisiaj nic nie wiem i czekam na decyzję władz klubu, czy nadal  będę pierwszym trenerem, czy mam pomagać nowemu szkoleniowcowi jako  członek jego sztabu, czy też moja misja w Lechii dobiegła końca. Nie mam  pojęcia, ale nie myślę o tym. Cieszę się, że dzisiaj zespół powalczył i  nie mam wątpliwości, że jesteśmy w stanie niebawem wrócić na zwycięską  ścieżkę

- powiedział po meczu trener Lechii Gdańsk Maciej Kalkowski.


źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia Białystok zagra we Wrocławiu 23 października

17.09.2022, 08:56

Poznaliśmy terminarz 14. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zagra w niedzielę (23.10) o 15:00 na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie będziemy relacjonować w Polskim Radiu Białystok.


Jagiellonia remisuje z ostatnią w tabeli Lechią Gdańsk [zdjęcia, wideo]

18.09.2022, 09:42

Piłkarze Jagiellonii Białystok wywalczyli jeden punkt w meczu z ostatnią w tabeli Lechią Gdańsk. W sobotnim (17.09) meczu zremisowali 2:2. Gole dla Jagiellonii strzelili Marc Gual i Jesus Imaz, a dla rywali dwa gole strzelił Flavio Paixao.


Jesus Imaz strzelił najładniejszą bramkę w minionej kolejce ekstraklasy [wideo]

15.09.2022, 12:02

Napastnik Jagiellonii Białystok Jesus Imaz autorem najładniejszej bramki w 9. kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Tak zdecydowali kibice.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Biebrzański Bieg Łosia w Goniądzu, fot. Paweł Wądołowski
REGION
16.06.2024, 08:43, akt. 08:47

W Goniądzu odbędzie się Bieg Łosia

Konkurs "Zagraj z nami"
14.06.2024, 07:01, akt. 15.06.2024, 07:04

Zagraj z nami! Trwa piłkarski konkurs na naszej antenieźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok