Radio Białystok | Wiadomości | Dwóch tzw. kurierów zatrzymanych po pościgu przy granicy z Litwą

Dwóch tzw. kurierów zatrzymanych po pościgu przy granicy z Litwą

20.09.2022, 11:24, akt. 11:38

Straż Graniczna we wspólnej akcji z policjantami zatrzymała w pobliżu granicy z Litwą dwóch tzw. kurierów nielegalnych imigrantów, którzy w sumie przewozili dziewięciu cudzoziemców. Kierowcy to dwaj Gruzini, zatrzymani zostali po pościgu - podał we wtorek (20.09) Podlaski Oddział SG.

Źródło fot.: podlaski.strazgraniczna.pl
Źródło fot.: podlaski.strazgraniczna.pl

Jak poinformowała rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej - mjr Katarzyna Zdanowicz, w miejscowości Sudawskie (gmina Wiżajny) patrol próbował skontrolować na drodze kierowców mazdy i citroena. Obaj nie zareagowali jednak na sygnały do zatrzymania i z dużą prędkością zaczęli uciekać.

Powiadomione zostały patrole współdziałające oraz jednostki policji; ustawiono blokady. Pierwszy z kierowców na widok blokady zjechał na pobocze i próbował uciekać na piechotę, ale po kilkuset metrach został zatrzymany. Okazało się, że w samochodzie zostawił pięciu nielegalnych imigrantów (przewoził ich na tylnym siedzeniu i w bagażniku) - obywateli Iranu i Turcji.

Drugi kierowca również został zatrzymany przez inny patrol. Przewoził czterech obywateli Iranu.


- Przeprowadzona kontrola legalności pobytu wykazała, że wszyscy przewożeni cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski. Cudzoziemcy nie mieli przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju. Po wykonaniu niezbędnych czynności zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji - dodała mjr Zdanowicz.


Gruzinom podejrzanym o pomocnictwo przy nielegalnym przekroczeniu granicy grozi do ośmiu lat więzienia; zarzuty obejmą też fakt, że nie zatrzymali się do kontroli na drodze.

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej na odcinku granicy polsko-litewskiej zatrzymali 105 osób podejrzanych o pomocnictwo przy nielegalnym przekroczeniu granicy. 

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Obywatele Egiptu, Syrii i Jemenu chcieli nielegalnie dostać się do Polski

20.09.2022, 09:14

20 migrantów z Egiptu, Syrii i Jemenu próbowało w poniedziałek (19.09) dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski - poinformowała we wtorek na Twitterze Straż Graniczna.


Kolejni tzw. kurierzy nielegalnych imigrantów zatrzymani w Podlaskiem

19.09.2022, 10:41

Straż Graniczna zatrzymała w Podlaskiem kolejnych trzech tzw. kurierów, którzy przewozili w sumie 10 nielegalnych imigrantów. Przypadki dotyczyły przekroczenia zarówno białoruskiej, jak i litewskiej granicy - poinformowała w poniedziałek (19.09) mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik Podlaskiego Oddziału SG.


50 cudzoziemców próbowało nielegalnie dostać się do Polski z Białorusi

19.09.2022, 09:16

50 cudzoziemców próbowało w niedzielę (18.09) nielegalnie przedostać się do Polski przez granicę z Białorusią. Kilkunastu z nich dostało się na polską stronę przez graniczną rzekę Świsłocz - podała Straż Graniczna. Zatrzymano też kolejnego kuriera.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

REKLAMA
Plum Ekiden

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok